Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dikdörtgen Şal

Örgü şal modellerinden harika bir örnek daha. Modelin adını yanlış bilmiyorsam elti eltiye küstü modeli. Çok güzel bir örnek. Yelek modellerinde, örgü şal modellerinde kullanabilirsiniz. Eltiler birbirine küsmesin. Bu güzel modelden harika bir şal örüp eltilerimize hediye edebiliriz. Dikdörtgen şal modellerinin ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Dikdörtgen ajur şal modeli yapılışı harika bir örnek. Her renk ile çalışabilirsiniz. İsterseniz günlük yaşamda isterseniz de çeyizleriniz için saklayabilirsiniz. Şal örgü tarifleri için angora ipleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Yünlü iplerle yapabilirsiniz. Şimdi dikdörtgen şal yapılışının detaylarına geçelim.

Dikdörtgen Örgü Şal Modelleri Anlatımlı

Kolay ve çok şık duran bir şal tarifi hazırladık. Bu model ile bebek battaniyesi de örebilirsiniz. Yazlık örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Modelde kullanılan şalın ölçüleri 150 x 40 cm ölçülerinde. Siz şeritlerin uzunluğunu ve genişliğini istediğiniz gibi örebilirsiniz. Her şeritte renk değişikliği yapabilirsiniz. Şalda ip olarak % 85 ipek % 15 kaşmir ip kullanılmıştır. Bu özellikte ipler veya beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz.

Dikdörtgen şal için önce şemamızı görelim. Daha sonra ardından adım adım fotoğraflarla yapılışını inceleyelim. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla bu şalı ister şemadan ister de resimlerden takip ederek örebilirler.

Dikdörtgen Şal 11

Dikdörtgen Şal 12

Dikdörtgen Şal 13

Dikdörtgen Şal 14

Dikdörtgen Şal 15

Dikdörtgen Şal 16

Dikdörtgen Şal 17

Dikdörtgen Şal 18

Dikdörtgen Şal 19

Dikdörtgen Şal 20

Şalımızın yapılış detaylarını inceledik. Şimdi de şalın bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Çok güzel oldu. Kırmızı modele çok yakıştı. Kırmızı olsun 5 fazla olsun derler. Kırmızı genelde her örgüye yakışıyor.

Dikdörtgen Şal

Dikdörtgen Şal 2

Dikdörtgen Şal 3

Dikdörtgen Şal 4

Dikdörtgen Şal 10

Dikdörtgen Şal 9

Dikdörtgen Şal 5

Dikdörtgen Şal 6

Dikdörtgen Şal 8

Dikdörtgen Şal 7

Dikdörtgen Şal 1

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler