Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür?

Şiş örgü modellerinden yepyeni bir boyunluk modeli. Pileli boyunluk nasıl örülür? Pile kısmını şiş örgü veya tığ işi örgü modelleri ile ilgili birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir teknik. Örgü etek modellerinde, örgü hırka modellerinde kol uçlarına, önlere, yaka kısımlarına yapabilirsiniz. Örgü boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Pilenin nasıl yapıldığını sizlere anladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur. El örgüsü bere modelleri ve yapılışında takım olarak ördüğünüz boyunluklara uygulayabilirsiniz. Kolay atkı yapımı örgü modellerinin kenarına pile uygulaması yaparak süper bir örneğe çevirebilirsiniz. haraşo örgü modellerinden, pirinç örgü modellerinden, düz örgülerden boyunluklar örüp kenarına pile uygulaması yapabilirsiniz. Ve tasarım bir modele çevirebilirsiniz. Geçelim mi pileli boyunluk nasıl örülür aşamalarına.

Kadın Boyunluk Yapımı

Boyunluğumuzun ölçüleri 122 x 16 cm ebatlarında. Sizler istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Örgü boyunluk modelleri yapılışı için aşağıdaki şemaları kullanacağız. Baklava örgü modellerinden bir örnek. Sizlere benzer bir modelin yapılışını videolu olarak hazırladık. Modelde baklava dilimi içinde haraşo örgü modeli kullanılmış. Videodaki modelde ise pirinç örgü. Siz baklava içini önden ve arkadan düz örerek haraşo örebilirsiniz. Sanki öyle daha güzel olmuş.

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 2

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 10

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 9

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 16

Pile kısmı için tüm boyunluk bittiğinde uzunca bir şerit örüyoruz. Ayrıca. Pileyi dikerek şekil veriyoruz. Pile için aradaki pile katlamayı da hesap ederek bir şerit örelim. Bu kısımda ilmek sayısı çok olacağı için misinalı şiş kullanabilirsiniz. Pile şeridini ördükten sonra boyunluğu 2 ye katlıyoruz. Aynı şekilde ayrı olarak pile şeridini de ikiye katlayıp buradan ikisini bir birbirine ekleyerek işaretliyoruz.

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 11

Daha sonra boyunluğun sağda ve solda kalan kısımlarını da ayrı ayır 2 ye katlayıp işaretliyoruz. Az önce yaptığımız gibi birbirine ekliyoruz. Aşağıdaki resim sizlere nasıl yapıldığına dair fikir verecektir.

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 12

Şimdi iki parçayı birbirine dikerek birleştiriyoruz. Ve işaretlediğimiz kısımlardan katlayarak dikiyoruz. Hep aynı yönde pile şekli veriyoruz. Aslında çok kolay. Kaynak kısmında bir video var. Linkten ulaşabilirsiniz. Şimdi boyunluğumuzun son halini görelim.

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 14

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 15

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 13

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 8

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 6

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 5

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 7

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 4

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 3

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür? 1

Pileli Boyunluk Nasıl Örülür?

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8365

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler