Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Alize İple Kolay Baktüs Şal Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden yine muhteşem bir şal. Örgü omuz şal modelleri, örgü baktüs şal modelleri veya örgü boyunluk olarak örebilirsiniz. Alize iple kolay baktüs şal yapılışı trabzanlardan oluşan güzel bir örnek. Günlük kullanım için veya  çeyizlik şal modelleri olarak örebilirsiniz. Eğer boyunluk olarak örmek isterseniz farklı özellikte ipleri de kullanabilirsiniz. Örgü şal modellerinin boyutlarını uzunluk ve genişliklerini ayarlayarak baktüs, boyunluk veya omuz şalı olmasına karar veriyoruz. Boyunluk ve baktüs şal kısa- küçük oluyor. Omuz şal ise daha geniş büyük oluyor. Baktüs şal modellerinden çok sevilen örneğimizden bahsetmek istiyorum. Yapraklı baktüs şal yapımı. Trabzanlarla, sık iğnelerle ana kısmı örüp kenarlarını yapraklarla süslediğimiz kolay örgü şal modellerinden. Ayrı ayrı değil bütün olarak örülüyor. Şimdi alize iple kolay baktüs şal yapımına geçelim ve adım adım baktüs şal yapılışını öğrenelim.

Baktüs Şal Nasıl Örülür?

Evet alize iple baktüs şal örüyoruz ama omuzlarınıza ölçerek daha geniş de örebilirsiniz. Omuz şalı olarak da kullanabilirsiniz. Boyutlarını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Çeyizlik örgü modellerinden şal olarak örmeye uygun bir model. Eğer örgü örmeye yeni başladıysanız yine bu modeli örebilirsiniz. Kolay sizi zorlamayacak. Sadece belki yabancı örgü modelleri olduğu için zorlanabilirsiniz. Onunda ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Örgünün dili her yerde aynı.

Alize İple Kolay Baktüs Şal Yapılışı

Baktüs şalın boyutları 160 x 65 cm civarında. 1 çile iplik yeterli olmuş. Son olarak videoya geçip alize iple kolay baktüs şal yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler