Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı

Yaprak şal modellerinden üçgen bir örnek hazırladık. Şal modellerinden geçtiğimiz günlerde yapılışını yayınladığımız yapraklı baktüs şal yapımı çok beğenilmişti. Aynı desenle yapılmış yapraklı üçgen şal yapılışı hazırladık bugün. Yapılışını şemalı olarak vereceğiz. Zincir ve trabzanlardan ( dolgu ) oluşan bir model. Ben ağır şal modellerinden, gelin şalı modelleri, çeyizlik şal modelleri olarak kullanabileceğiniz örnekten olan modellerden ilk ördüğüm şal begonvil şaldır. Keyifle 2 tane örmüştüm. Begonvil şal yapılışı aslında kolay bir model. Sadece çok dikkat istiyor. İlmeklerin yanlış gitmemesi lazım. 1 ilmek hatası bütün örneğin yanlış olmasına sebep oluyor. Sonda örnek olarak kurulan yaprakların doğru olarak ilerlemesi için. Bugün biraz daha kolay bir modelin yapılışını hazırladık. Yapraklı üçgen şal yapılışı. Tığ işi örgü modelleri sevenler için. Hazırsanız yapılış aşamalarına geçelim.

Yapraklı Şal Yapımı

İp olarak beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Angora ipler, merserize ipler veya diğer ipleri. Alize diva olabilir mesela. Kullanacağınız ipe göre tığ ölçülerini belirleyebilirsiniz. Alize diva ile 2.5 mm tığ ile örebilirsiniz. Önce şalın başlangıç şemasını verelim. Ortasında ajur kenarlarında yapraklar olan bir şal ve şeması. Şalı aşağıdaki şema gibi başlayıp istediğiniz uzunluğa gelene kadar örüyorsunuz. Şemada daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor.

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 2

1.tur : 10 zincir çekip 8. zincire trabzan ile batalım. 5 zincir çekelim bir sonraki zincire trabzan ile batalım. 3 zincir çekip son zincire trabzan ile batalım.

2.tur : 3 zincir çekelim. Yanından devam ederek 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekip ortadaki yuvaya 1 trabzan, 5 zincir , 1 trabzan yapalım. Tekrar 5 zincir çekip son yuvaya 4 trabzan yapalım.

Başlangıç kısmı bu şekilde. Şemadaki gibi istediğiniz genişliğe ulaşana kadar örebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki yapraklı şemaları uygulamanız gerekiyor.

Kenar için yaprak şeması ve orta kısım için uygulanacak şema.

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 3

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 4

Ve şalı ördükten sonra çok zarif bir model ortaya çıkıyor.

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 1

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı 5

Yapraklı Üçgen Şal Yapılışı

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/3738015/post321736496/?aid_refresh=yes

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler