Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Omuz Şal Modelleri

Yapraklı baktüs şal yapımı ilk paylaştığımız andan itibaren çok beğenilmişti. Şimdi aynı teknikle örülmüş farklı bir modelin şemasını hazırladık. Batik iplerle örülmüş. Bu model batik iplerle örüldüğünde de çok güzel durduğunu gördük. Omuz şal modellerini her renk ile örebilirsiniz. Ve her çeşit iple örebilirsiniz. Pamuklu iplerle, merserize iplerle örebilirsiniz. Simli şal modelleri yapabilirsiniz. Şal modellerinde tığ işi örnekli modeller, şiş örgü örnekleri modelleri örebilirsiniz. Şal örnekleri yaz kış kullanılıyor. Küçük ebatlarda ördüğünüzde boyunluk modelleri olarak kullanabilirsiniz. Baharda ve yazın serin akşamlarda şallarınızı kullanabilirsiniz. Omuz şal modellerinin yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Şemada takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Ve yine daha ayrıntılı bilgiye, her turun ayrıntılı yapılışına kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

En Yeni Örgü Şal Modelleri

Şal modellerinde yaz kış kullanabileceğiniz omuz şal modelleri örneği hazırladık. Modelde % 100 yün iplik kullanılmış. Ve 4.5 mm tığ. Şala aşağıda şemalarda olduğu gibi sihirli halka ile başlayalım. Ve aşağıda gördüğümüz şemalar gibi örmeye başlayalım.

Omuz Şal Modelleri 11

Omuz Şal Modelleri 10

Omuz Şal Modelleri 12

Şemada daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Zincir sayıları da yine olarak şemada bulabilirsiniz. Kolay bir model. Ve omuzda çok şık duruyor. İlk şema başlangıç, 2. şema orta kısımlar artırarak devam ediyoruz. Son şema ise bitir. Şemada 200  küsur turda şal bitiyor. Şal bittiği zaman aşağıdaki tekniği uyguladığınızda ütülemeden şalınıza şekil verebilirsiniz.

Ve sıra geldi omuz şal modelimizin son halini görmeye. Biraz yakından inceleyelim. Ve sevdiğimiz renklerle örmeye başlayalım.

Omuz Şal Modelleri

Omuz Şal Modelleri 1

Omuz Şal Modelleri 2

Omuz Şal Modelleri 3

Omuz Şal Modelleri 4

Omuz Şal Modelleri 5

Kaynak : https://www.abc-knitting-patterns.com/1409.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler