Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Havlu Kenarı Yapılışı

Havlu kenarı olarak veya birçok yerde kenar oyası modelleri olarak kullanabilirsiniz. Yapılışı çok kolay bir çalışma. Battaniye kenarına düşünebilirsiniz mesela. Bir örgü şal , atkı, boyunluk kenarına düşünebilirsiniz. Şık bir kenar oyası modeli olarak yapabilirsiniz. Havlu kenarı içinde çok uygun bir örnek. Çiçekler yarım olarak yapılıyor. Üzerine sık iğne ve trabzan giderek örneği tamamlıyoruz. Tığ işi bluz modelleri, yelek  modelleri, süveter modelleri örüp bu örnekten yapabilirsiniz. Çiçekli havlu kenarı yapılışını sizlere adım adım resimli olarak hazırladık. Zorlanmadan yapabilirsiniz. Nasıl yapıldığına bizde kısaca değineceğiz. Evde kalan ipleri değerlendirme içinde çok güzel bir proje. Bu çiçeklerden kendinize kolye de yapabilirsiniz. Tığ işi kolye modellerinden fikir verecek çok güzel bir galeri hazırlamıştık daha önce. İnceleyerek fikir edinebilirsiniz. Bluz , yelek ördüğünüzde çiçekli kenar oyasını örüp daha sonra üzerine ilmek alarak bluz, yelek olarak tamamlayabilirsiniz. Popcorn kenar oyası yapılışı paylaşmıştık. Modelli bir kenar oyası. Üzerine devam ederek bluz olarak örebilirsiniz. Şiş örgü popcorn kenar oyası nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi çiçekli havlu kenarı yapılışı dantel örnekleri ile devam edelim. Yün iplerle örüyoruz ama dantel ipleri ile de örebilirsiniz. Boyutları değişebilir ama.

Çiçekli Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Battaniye kenarına, yelek , bluz , şal kenarına, havlu kenarına , fular kenarına uygulayabilirsiniz. Şimdi çiçekli havlu kenarı yapılışına başlayalım.

Önce çiçeklerin orta kısımlarını yaparak başlıyoruz. Yeşilin tonlarını kullanabilirsiniz. 10 sık iğne yaparak başlayalım.

Çiçekli Havlu Kenarı Yapılışı 23

Renkli iplere geçip aşağıdaki adımları takip edelim. Çiçeğin 4 yaprağını bitirdikten sonra ikinci çiçeğe geçiyoruz. Tüm çiçekleri son yaprak kalınca birbirine bağlıyoruz.

Çiçekleri bitirdik. Şimdi üst kısmını yapmaya başlayalım.

Ve kenar oyamız  bitmiştir. Çok şık oldu.

Çiçekli Havlu Kenarı Yapılışı 17

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler