Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Işık Topu Yapılışı

Dantel örneklerinden, dantel motiflerinden çok güzel bir çalışma. İstediğiniz motiflerle yapabilirsiniz. Işık topu yapılışı oldukça kolay. Örgü severler tüm aksesuarlarının örgüden olmasını isteyenler için harika bir tarif. Videolu ipten lamba nasıl yapılır paylaşmıştık. Dantelden lamba yapımını paylaşmıştık. Yine dantelden tabak yapımını paylaşmıştık. Tıpkı onlar gibi. Top halinde yapıyoruz. Beğendiğimiz bir motifi top şeklinde örüyor ve içine ışık yerleştiriyoruz. Işık nerede satılır diye soruyorsanız nette satış yapan yerler mevcut. Büyük marketlerde de bulabilirsiniz. Özellikle yeni yıl zamanı birçok yerde bulabilirsiniz. Motifin nasıl yapıldığını sizlere adım adım fotoğraflarla göstereceğiz. Takıldığınız herhangi bir konu olursa sorabilirsiniz. Işık topu yapılışı için evde eski dantelleriniz varsa eski dantelleri değerlendirmek için kullanabilirsiniz. Benim aynı yuvarlak motiften 2 adet var. Acaba yapsam mı diye düşünüyorum. Dantelden lamba yapmayı da çok istemiştim ama denemedim hiç. Hazır olan tutkalları kullanabilirsiniz. Veya evde kendiniz tutkal hazırlayabilirsiniz. Ben evde tutkal nasıl yapılıyor tarifini bilmiyorum. Bilenler bizimle yorum kısmından paylaşabilirler.

Işık Topu Nasıl Yapılır?

Işık topu yapılışı için hemen malzeme listesi ile başlayalım. Pamuklu iplik, tığ, balon, tutkal, karıştırma kabı, led ışıklar. Malzemeler hazırsa önce motifin nasıl yapıldığını görelim.

Sihirli halka içine 5 sık iğne yaparak başlıyoruz. Ve aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Işık Topu Yapılışı 16

Işık Topu Yapılışı 15

Işık Topu Yapılışı 17

Işık Topu Yapılışı 18

Işık Topu Yapılışı 19

Motiflerimiz bittiğinde aşağıdaki şablonda olduğu gibi ekleme yapıyoruz.

Işık Topu Yapılışı 27

Daha sonra tutkallama işine geçiyoruz. Çiçek tutkalı, polimer tutkal, ahşap tutkalı kullanılıyor. Daha önce kullandığınız bir tutkal varsa onu kullanabilirsiniz.

Ve ışık topumuz hazır. Çok güzel görünüyor.

Işık Topu Yapılışı 28

Şimdi de farklı motiflerle hazırlanmış ışık topu modellerini görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler