Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal

Bu motifi mutlaka daha önce dantel örneklerinde görmüşsünüzdür. Dantel masa örtüleri, dantel runner örnekleri örmüştük. Şimdi motifi farklı iplerle örerek örgü şal modellerinde kullanıyoruz. Hatta bu modelden çok güzel örgü paspas modelleri de örebilirsiniz. Örgü amerikan servislerine de yakışır. İster tek motifi gerekli artırmalarla yaparak veya motif motif birleştirerek suplalar örebilirsiniz. Bence güzel olur sizce nasıl olur. Dantel modellerinde masa örtülerinde, yatak odası takımlarında gördüğümüz beğendiğimiz motifleri değiştirerek farklı iplerle örerek değişik örgülerde de kullanabilirsiniz.

Cepli atkı modelleri, şal modelleri kullanışlı oluyor. 1 taşla 2 kuş vurmuş oluyoruz. Örgü atkı modelleri örüyoruz yanında örgü eldiven modellerini veriyorlar gibi. Hem şalı – atkıyı hem de eldiveni örmüş oluyoruz. Cepli şal yapılışı bildiğimiz motifin daha kalın iple örülmüş hali. Örgü şal modellerinden istediğimiz boyutlarda öreceğimiz yeni model dantel motifinden cepli örgü şal yapılışını öğrenelim.

Dantel Motifinden Şal Nasıl Örülür?

Bu güzel sık iğnelerle örülmüş dantel motifinden annemin masa örtüsü, dantel vitrin içi takımı vardı. Çok güzel çok hoşuma giderdi. Kendi elleriyle özenerek örmüş. Uzun süre de kullandı. Daha sonra torunlar olunca kaldırdı. Mutlaka aynı motifi sizde farklı yerlerde görmüşsünüzdür. Aynı motifi yünlü iplerle şal yapımında da kullanabilirsiniz. Bence çok güzel olmuş. Annelerimizin ördüğü beğendiğimiz dantel motiflerini farklı iplerle örerek yeni örgü modellerinde kullanabiliriz.

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal 1

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal 5

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal 3

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal 2

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal 4

Dantel Motifinden Cepli Örgü Şal

Dantel motifinden cepli örgü şal tamamlandığında yukarıdaki gibi olacak. Çok güzel değil mi. O halde hemen videoya geçip anlatımını izleyelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/spiral-hexagon-pocket-scarf

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler