Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İlginç Örgü Modelleri ve Yapılışları

Şal modelleri olarak kullanacağınız ilginç örgü modelleri ve yapılışları. Zincirlerle ve sık iğne yapılan bir örnek. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Zincir çekmeyi bilmek yeterli. Ve tabi birde sık iğne. Zincirleri tutturmak için. Çiçek gibi duran, yıldız gibi duran güzel bir örnek. Dikdörtgen şal modelleri olarak örebilirsiniz. Birçok iple örebilirsiniz. Angora ipler ve kalın tığlarla örebilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Daha önce paylaştığımız videolu dantel yonca örülüşü ince ip ve kalın tığlarla ördüğümüz çok şık bir örnek. Aynı modelden üçgen şal modelleri olarak benimde var. Yine ince ip ve kalın tığlarla bahar şal modeli yapılışı da harika duruyor. Bu modelde yani birazdan paylaşacağımız örnekte ilginç örgü modelleri ve yapılışlarını da ince ip ve kalın tığlarla örebilirsiniz.

Etol Şal Modeli Yapılışı

8 ve katları +1 zincir çekerek istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Kenar kısımlarına şalın püskül ekleyebilirsiniz. Veya farklı bir kenar oyası modeli uygulaması yapabilirsiniz.  Çok şık duran bir örnek. Ağ görüntüsü ile çok şık duran bir örnek. Yıldız yıldız duran bir model. Atkı olarak, şal olarak kullanabilirsiniz. Önce şemayı görelim.

İlginç Örgü Modelleri ve Yapılışları 1

Şemada sayılar verilmiştir. Bu sayılar zincir sayılarını vermekte. Alt kısım için modelde 46 zincir çekilmiş. Sizler daha uzun olarak örebilirsiniz. 8 ve katları +1  zincir çekerek istediğiniz boyutlarda zincir çekebilirsiniz. Yıldız kısımları ise yine altlarında sayılar verilmiş. O sayılarda örebilirsiniz. Angora ipler ve kalın tığlarla çok güzel duracak bir örnek.

Şimdi örneğimizin hem pamuklu ipler hemde tiftik iple nasıl durduğunu görelim.

İlginç Örgü Modelleri ve Yapılışları

İlginç Örgü Modelleri ve Yapılışları 2

Kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/luyda52/post265929811/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler