Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı

Kitaptan uyarlama çok sevilen bir filmin baş karakterinin kullandığı atkıyı örüyoruz bugün. Harry Potter örgü atkı yapılışı. Bordo ve sarı renklerle örülmüş çok güzel ve örmesi kolay tekniklerle örülen atkılardan. Hatta örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örgü atkı modellerini örebilir. Düz örgü ve ters örgü ile örgü boyunluk modellerini, örgü atkıları örebiliriz. Harry Potter atkının yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz kolay atkılardan bahsedelim. Hem bayanlar hem de erkekler için örebileceğimiz kolay atkıdan bahsedeceğiz. Çocuklarınız içinde örüp aile boyu aynı modeli kullanabilirsiniz. Detaylara şişle kolay boyunluk yapılışından ulaşabilirsiniz. Erkek örgü atkı modelleri ve yapılışı ise bayanlar için çocuklar için de örülebilecek örneklerden. Atkı örgü anlatımlı model için hemen detaylara geçiyoruz. Bakalım Harry Potter örgü atkı yapılışı detayları nasılmış.

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 7

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 9

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 10

Harry Potter Atkı Nasıl Örülür?

Harry Potter birkaç seriden oluşan  çok sevilen filmlerden biri. Kitaptan uyarlandı ve kitapları kadar filmleri de çok sevildi. Filmde kahramanların kullandığı atkıyı öreceğiz. Uygun fiyatlı akrilik ipler, yünlü iplerle atkıyı kolayca örebilirsiniz. Atkıda düz örgü ve ters örgüyü kullanacağız. Tabi uzunluk ve genişliğini de istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 1

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 7

Tıpkı anlatımda olduğu gibi atkıyı örebilirsiniz. Yada daha geniş çizgi aralığıyla atkıyı örebilirsiniz. Hogwarts okulunda 1. sınıf ve 2. sınıfların kullandığı atkılar farklıydı. 1 adet sarı, 2 adet bordo renkli ip kullanacağız. 4 mm şişle öreceğiz.

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 4

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 5

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 6

Atkıyı 4 cm kırmızı örüyoruz. Daha sonra 4 sıra sarı, 4 sıra kırmızı, 4 sıra sarı düzeniyle örülen kolay bir atkı. 1 düz 1 ters ile örüyoruz. 47 ilmek ile atkıya başlıyoruz. İstediğiniz uzunlukta atkıyı örebilirsiniz.

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 2

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 3

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı 4

Harry Potter Örgü Atkı Yapılışı

Son olarak videoya geçiyoruz. Harry Potter örgü atkı yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://sheepandstitch.com/pattern/harry-potter-scarf-knitting-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler