Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Yine farklı oldukça kolay tığ işi boyunluk yapılışı ile karşınızdayız. Ebruli ip ile örülen örgü boyunluk tek renk ile de örüldüğünde çok güzel duruyor. Nako vals ile örmüştük biz bu modeli. Sizler elinizde olan iplerden de örebilirsiniz.

Daha öncede sizlere birkaç model tığ işi örgü boyunluk modellerinden bahsetmiştik. Havalar iyice soğuduğunda renk renk desen desen giyersiniz diye oldukça kolay ve pratik hemen örülüp bitecek modelleri tercih ettik. Tığ işi kaburga modeli boyunluk erkek çocuklarınız için eşleriniz için çok güzel olacak. Şal olarakta kullanabileceğiniz yonca modeli şal yapılışı tam sizlere göre.

Tığ İşi Kolay Boyunluk Yapılışı

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 12

1.tur : 120 zincir çekerek başlıyoruz. İlmek kaydırma ile halka oluşturuyoruz. Daha sonra 4 zincir daha çekiyoruz ve örneği kurmaya başlıyoruz. Aynı yere bir ikili trabzan ile batıyoruz. 2 zincir atlayıp bir  ikili trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip tekrar aynı yere ikili trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. 80 adet olacak.

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 6

2. tur : Bu tura da ve diğer turlarada 4 zincir çekerek başlıyoruz. Aynı yere bir ikili trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız 1 zincirin içine bir trabzan bir zincir 1 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar ediyoruz. 80 adet yuvamız olacak.

3-30 tur: İkinci turu tekrar ediyoruz. 30. sırasın sonunda ilmek kaydırma ile bağlayıp bitiriyoruz. Eğer ebruli iple örmeyip renkleri istediğiniz gibi karıştıracaksanız renk sırasını kendiniz belirleyin. İstediğiniz aralıkta renk değiştirip örebilirsiniz.

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 8

 

Tığ işi boyunluk bittiğinde bir kenarına aşağıdaki gibi püskül ekliyoruz.

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 2

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 1

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 5

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 4

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 3

 

Boyunluk bitti. Bir günde örülür. Çok kolay değilmi. Mutlu günler dilerim arkadaşlar. Tarifin orjinal haline buradan ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 7

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 9

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 10

Tığ İşi Boyunluk Yapılışı 11

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Boyunluk Yapılışı”
  1. Elmas yurekli dedi ki:

    Videosu olsa daha güzel anlaşılır olurdu.cunky çok güzel bir model

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba. Her modele video çekmemiz çok zor. Kolay bir model rahatlıkla örebilirsiniz. Takıldığınız herhangi bir yer olursa yer belirterek sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler