Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Yeleği Yapılışı İki Şişle

Bebek yelek modellerinden şişle ördüğümüz güzel bir tarifle devam ediyoruz. Yakadan başlama örgü modellerinden. Basit çok şık duran ajurlu örgü modellerinden kenarlarında şerit halinde uygulanan bir örnek. Bebek yeleği ölçüleri ilmek sayısı ayarlayarak her yaşa göre örebilirsiniz. Tabi ilmek sayısında ip kalınlıkları, şiş ölçüleri, hatta bizim ilmek geçişlerimiz el sıkılığımız bile önemli. Bebek yeleklerinde daha önce ilmek hesabı paylaşmıştık. Örgüde ilmek hesabı yaparak her yaşa göre örebilirsiniz. Bebek yeleklerinden erkek bebekler için kız bebekler için örülecek model paylaşımı hazırladık. Mesela erkekler için örmek isteyeceğiniz şiş ile kolay erkek bebek yeleği yapılışını incelemelisiniz. Kızlar için yine erkekler içinde öreceğiniz ajurlu bebek örgüleri anlatımlı modeli inceleyerek bebeklerinize, torunlarınıza örebilirsiniz. Bebek yeleği yapılışı iki şişle olan model çok hoş. Kız ve erkek bebekler için örülebilir. Şimdi tarife geçelim.

Şişle Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

Mor renkle örülmüş yine her renkle çok güzel duracak bir yelek tarifi. Hatta üzerine el nakışı modellerinden rokoko gül yapımı, tohum işi yapımıyla nakışlar yapabilir kız bebekler için daha şık hale getirebiliriz. Dilerseniz yeleğin kollarını uzatarak bebek örgü hırka modellerine de çevirebilirsiniz.

Bebek Yeleği Yapılışı İki Şişle

Bebek yeleği yapılışı iki şişle olan örneği tamamladığımızda yukarıdaki gibi duracak. Yelek 1 yaş için uygun. Farklı yaşlar içinde ilmek ayarlayarak örebilirsiniz. Şimdi baştan sona anlatımıyla yeleğin anlatımını izleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler