Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Haraşo Yapraklar Örgü Modeli

Birçok örgü modelinde kullanacağınız güzel bir model. Bebek battaniyesi modellerine çok yakışacak. Çok şık bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Haraşo örgü modellerinden bir değişik model paylaşımı daha yapıyoruz. Beğeneceğinizi düşünüyorum.  Yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde verdik. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. İp olarak beğendiğiniz ipleri ve aldığınız iplere uygun şişleri kullanabilirsiniz. Şiş örgü modellerinde örülecekler listesine ekleyebilirsiniz bu güzel modeli. Kolay bir örnek. Zorlanmadan yapacağınızı düşünüyorum. İşte yepyeni tarifimiz.

Haraşo Yapraklar Modeli Nasıl Yapılır?

Modele şişe ilmek sayısını 8 ve katları olacak şekilde ilmek atarak başlayalım.

1.tur : Tüm sırayı düz olarak örelim.

2.tur : Tüm sırayı ters olarak örelim.

3.tur : Bu turu 4 ilmek düz , 4 ilmek ters olarak örelim.

4.tur : Bu turu 3 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim. Son 5 ilmeği 4 ters, 1 düz olarak örelim.

5.tur : 2 ilmek ters , sıra sonuna kadar 4 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak turu tamamlayalım. Son 6 ilmeği 4 düz, 2 ters olarak örelim.

6.tur : 1 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim. Son 7 ilmeği 4 ters, 3 düz olarak örelim.

7.tur : 3 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak bu sırayı örelim. Son 5 ilmeği 4 ters 1 düz olarak örüyoruz.

8.tur : 2 ilmek ters, sıra sonuna kadar 4 ilmek düz, 4 ilmek ters olarak turu tamamlayalım. Son 6 ilmeği 4 düz 2 ters olarak örelim.

9.tur : 1 ilmek düz, sıra sonuna kadar 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak sırayı tamamlayalım. Son 7 ilmeği 4 ters 3 düz olarak örelim.

10.tur : Bu turu ise 4 ilmek ters, 4 ilmek düz olarak örelim.

Modelin yapılışı bu 10 tur tekrarından oluşuyor. Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler