Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hayat Ağacı Duvar Süsü Yapılışı

Harika bir kendin yap projesiyle devam ediyoruz. Kasnakta motif yapımını tamamladığımızda genelde şal modellerinde kullanıyorduk. Bugün ise bambaşka bir projede kullanacağız. Hayat ağacı duvar süsü yapılışında kullanacağız. Makrome hayat ağacı modelleri yapılıyor genelde. Bu kez bahar gelmiş çiçekler açmış insanın içini coşkuyla dolduran cıvıl cıvıl yapan çiçekli hayat ağacı duvar süsü yapılışı hazırladık. Yapılışı da oldukça kolay. Evde çocuklarımızla birlikte de yapabiliriz. Okul öncesi etkinlikleri başlığında değerlendirebiliriz. Makrome modelleri başlığında değerlendirebiliriz. Yarım ipleri değerlendirme projeleri olarak da yapabilirsiniz. Anneler günü hediyesi, öğretmenler günü hediyesi olarak düşünebilirsiniz. Sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediyelik fikirler olarak da düşünebilirsiniz. Hayat ağacı duvar süsü yapılışı renk renk çiçeklerden oluşan hepimizin çok beğeneceği DIY projesi. Nasıl yapıldığına geçmeden önce daha önce yaptığımız ağaç projelerine göz atalım.

Makrome ağaç modelleri, kanaviçe etamin örneklerinden ağaçlar, örgü çam ağacı modelleri, amigurumi modellerinden ağaçlar, boncuklardan ağaç nasıl yapılır gibi birçok projeye göz attık. Mesela dokuma ağaç modelleri dimensional weaving kolayca yapıp evimizin duvarına asacağımız modellerden. Filografi çam ağacı örnekleri de yeni yıla hazırlanırken yapacağımız kolay çalışmalar arasında yerini alıyor. Evde masa üstü yılbaşı ağacı yapılışı da çocuklarımızla birlikte kolayca yapacağımız etkinlikler arasında yer alıyor. Şimdi yine evimize renk katacak hayat ağacı duvar süsü yapılışını öğrenelim.

Hayat Ağacı Nasıl Yapılır?

Renk renk iplerle yaptığımız çok güzel bir proje. Motifmatik ile çiçekleri yapabilirsiniz. Yada kartondan kasnak oluşturup çiçekleri yapabilirsiniz. Birbiriyle zıt renkleri, uyumlu renkleri bir araya getirerek çiçekleri yapabilirsiniz.

Hayat Ağacı Duvar Süsü Yapılışı 1

Çiçeklerimizi ilk videoda olduğu gibi yukarıdaki gibi tamamlıyoruz. Daha sonra kasnak alıp 2. videoda olduğu gibi çiçekleri ağaç yapımında kullanıyoruz. Sonrasında ise aşağıdaki gibi görünecek.

Hayat Ağacı Duvar Süsü Yapılışı 2

Hayat Ağacı Duvar Süsü Yapılışı 3

Hayat Ağacı Duvar Süsü Yapılışı 4

Hayat Ağacı Duvar Süsü Yapılışı

Muhteşem görünüyor. Bayıldım. Sizce nasıl olmuş. Çok güzel dediğinizi duyar gibiyim. O halde hemen anlatıma geçelim. Detaylarıyla hayat ağacı duvar süsü yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler