Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome Havlu Nasıl Yapılır?

Makrome modellerinde bugün havlu kenarı yapılışı var. Havlularımızın kenarlarını dantel örnekleri, iğne oyaları, mekik oyaları ile süsledik. Birde makrome ile süsleyelim. Detaylarıyla makrome havlu nasıl yapılır öğrenelim. Sonra dilediğimiz desenlerde, makrome düğüm çeşitleriyle havlu kenarlarımızı süsleyelim. Mesela makrome duvar süsünde beğendiğimiz bir örneği havlu kenarına da ekleyebiliriz. İnce iplerle yaptığımız için boyutlar farklı olacaktır. Makrome örgü tekniklerini havlu kenarı üzerinde de kullanmaktan çekinmeyelim. Havlularımıza uygun iplerle, uyumlu iplerle en güzel makrome havlu modelini yapalım. Temel düğüm tekniklerini kavradıktan sonra birçok desende havlu kenarı modelleri yapabiliriz. Mor tonlarında bir havluya hazırlanmış havlu kenarının nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Eğer hazırsanız havlu kenarı nasıl yapılır öğrenmeye geçelim.

Makrome Havlu Yapılışı

İnce akrilik iplerle makromemizi örüyoruz. Elinizde pamuklu veya farklı ipleriniz varsa onları da kullanabilirsiniz. Üzeri delikli havlu kenarları alırsanız üzerine kanaviçe etamin örneklerinden, el nakışı modellerinden, örgü aplike modellerinden süslemeler yapabilirsiniz. Çeyizlik havlu kenarı modellerinde çok güzel duracaktır.

Havlu için 45 cm uzunluğunda ipler hazırlıyoruz. İp uzunluğu yapacağınız düğüm çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Bu model için 45 cm. Akrilik iplik kullanılmış. 1,25 mm tığlarla uyumlu ipler kullanabilirsiniz. Ayrıca 1,25 mm tığ ve makasa ihtiyacımız olacak.

Makrome Havlu Nasıl Yapılır?

Makrome Havlu Nasıl Yapılır? 1

Makrome Havlu Nasıl Yapılır? 2

Sıra geldi makrome havlu kenarı nasıl yapılır izlemeye.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler