Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dekoratif Örgü Yastık

Şiş örgü modelleri ile dev yünü birleştirdik ve harika bir dekoratif örgü yastık yapılışı hazırladık. Üstelik örmesi çok kolay. 1 günde hatta birkaç saatte bitirebileceğiniz bir yastık. Kırlent modelleri olarak örüp evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Harika bir model. Dev yün ipleri ile örülüyor. Kalın ipleri birkaç kat yaparak da örebilirsiniz. Dev yünler biraz pahalı olabiliyor. Penye ipler, pamuklu makrome ipleri birkaç kat yapılarak örülebilir. Dev yün örgü modelleri ile birçok örgü örüyoruz. Şapkalar, eldivenler, bebek battaniyesi, hırkalar örüyoruz. Şimdi de ev dekorasyonumuz için yastık örüyoruz. Yine ev dekorunda kullanacağımız yastık örmüştük. Çiçekli çok güzel bir modeldi. Dev yünle elde çiçek nasıl yapılır önceki tariflerimiz arasında.

Dekoratif Yastık Nasıl Örülür?

Dev yünlerle kolay yastık kılıfı örüyoruz. Düz örgü ve ters örgüyü biliyorsanız ve tabi şişe ilmek atmayı çok rahat bir şekilde örüp kısa sürede bitirebilirsiniz. İpimizi ve şişimizi ayarladıktan sonra yastığımızı örmeye başlayabiliriz. Hazır yastıklardan kullanabiliriz veya astar ve elyaf ile istediğimiz ölçülerde yastık dikerek dış kılıfını örebiliriz.

Dekoratif Örgü Yastık 16

Modeldeki yastığımız için şişe 12 ilmek atarak başlıyoruz.

Dekoratif Örgü Yastık 12

Şişimize ilmekleri attıktan sonra önden düz örgü arkadan ters örgü örüyoruz. Yastığımızın etrafını saracak şekilde.

Dekoratif Örgü Yastık 10

Dekoratif Örgü Yastık 15

Yastığımız istediğimiz ölçülerde olduğunda bitirelim. Yastık içinin etrafına saralım yanlardan dikelim.

Dekoratif Örgü Yastık 14

Dekoratif Örgü Yastık 13

Uç kısımlarını da dikerek birleştirelim.

Dekoratif Örgü Yastık 5

Yastığımızı bitirdik. Artık gönül rahatlığı ile kullanabiliriz. Dilersek sevdiklerimize hediye olarak da verebiliriz. Çok güzel oldu. Renk renk yastıklar örebilir ve kullanabiliriz.

Dekoratif Örgü Yastık 9

Dekoratif Örgü Yastık 1

Dekoratif Örgü Yastık

Kaynak : https://www.littleyellowwheelbarrow.com/make-chunky-knit-pillow/?utm_medium=social&utm_source=pinterest&utm_campaign=tailwind_tribes&utm_content=tribes&utm_term=641641338_23235452_7884

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler