Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Örgü Modeli Kırlent Yapılışı

Sizlere çok şık örgü kırlent modellerinden bahsedeceğim. Popcorn örgü kırlent modeli yapacağız. Aynı modelden bebek battaniyesi modeli, örgü koltuk şalı da yapabilirsiniz. Evininiz her köşesinde kullanabilirsiniz. Ev dekorasyonuna şıklık katacak bir örgü . Balkon dekorasyonunda da kullanabilirsiniz.

Popcorn örgü modellerinden daha önce sizlere bahsetmiştik. Farklı şekillerde popcorn örgü yapılıyor. Daha önce sizlere popcorn bebek battaniyesi modeli olarak paylaştığımız modelden tığ işi örgü kırlent modeli yaptık.

Popcorn bebek battaniyesi örgü modelinde olduğu gibi yaparak renk renk tığ işi kırlent modelleri yapabilirsiniz. Pembeler, taş renkleri, gökkuşağı renklerinde, beğendiğiniz sevdiğiniz renklerde yapabilirsiniz. Ben genelde bebek battaniyesi, örgü kırlent modellerinde bebe yünlerini tercih ediyorum. Pamuklu iplikler, bambu ipliklerle örebilirsiniz. 2.5 mm tığ kullanıyorum. Ama bazen ipin kalınlığına göre tığ numaram değişiyor.

Popcorn Örgü Kırlent Modeli Nasıl Yapılır ?

Modelin yapılışını daha önce sizlere çiçek motifli bebek battaniyesi başlığı adı altında paylaşmıştık. Videolu olarak buradan takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz. Bittiğinde çok şık örgü kırlentiniz olacak. Evinizin her köşesinde severek kullanabilirsiniz. Çiçek katlarını ister tek katlı , ister iki katlı , ister üç katlı olarak yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Popcorn Örgü Modeli Kırlent Yapılışı 2

Popcorn Örgü Modeli Kırlent Yapılışı 3

Popcorn Örgü Modeli Kırlent Yapılışı 4

Popcorn Örgü Modeli Kırlent Yapılışı 1

Popcorn Örgü Modeli Kırlent Yapılışı

 

Kaynak: http://dada4you.blogspot.com.tr/2013/12/more-crochet-pillows_28.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler