Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Popcorn Yaprak Motif Yapımı

Bu güzel motifle bebek battaniyesi modelleri, kırlent modelleri yapabilirsiniz. Çok şık ve kolay bir model. Yapılışını sizlere videolu olarak veriyoruz. Videonun hemen üst kısmında birkaç turun yapılışı şeklini bulacaksınız. Video yine yabancı. Türkçe video yok mu dediğinizi duyar gibiyim. Ama maalesef yok. Ben genelde yabancı videoları takip ediyorum. Çok güzel örnekleri var. Ve bazı modelleri bizde olmayan örnekler. Ben o videolarda elleri takip ederek yapıyorum. Terimler genelde hep aynı. Zincir , sık iğne, trabzan, popcorn … Bunlardan oluşuyor motif. Popcorn yapılışını daha önce sizlere birçok defa ayrıntılı olarak verdik. Bu kısımda bahsetmeyeceğim. Videoda ayrıntılı bir şekilde gösteriliyor. Popcorn örgü modellerine bir yenisini daha ekliyoruz . Ve tarifimize başlıyoruz.

Popcorn Yaprak Motifi Nasıl Yapılır?

Malzeme olarak bebe yünleri, pamuklu iplikler ve beğendiğiniz iplikleri kullanabilirsiniz. Popcornlu olduğu için ipin çok kalın olmamasına dikkat edin. Popcorlardan dolayı ağır oluyor. Tığı aldığınız ipe uygun tercih edebilirsiniz.

1.tur : Sihirli halka içine 5 zincir çekerek başlayalım. Ve trabzan ile batalım. Aralarda 2 zincir çekerek 8 yuva oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. İlk yuva içine 4 trabzan yapalım. Ve popcorn oluşturalım. Diğer tüm yuvalara aralarda 3 zincir çekerek ve 5 trabzan yaparak popcorn yapalım.

3.tur : Bu turda ise yuvalardan bir tanesine arada 3 zincir çekerek aynı yere 2 popcorn diğer yuvaya ise 3 zincir çekerek 3 trabzan yapıyoruz.

Motifimiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

Videolu, Popcorn Yaprak Motif Yapımı

Motifin kalan kısmını videodan takip ederek yapabilirsiniz. İlk 3 turun nasıl yapıldığını sizlere teknik olarak anlattık. Kalan kısmı videodan rahatlıkla yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin. Bol hobili , huzurlu günler dileriz.

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu, Popcorn Yaprak Motif Yapımı”
  1. Fisun Kurtay dedi ki:

    Popgor yaprak motifin Türkçe anlatımlı videosunu gonderirmisiniz ben tığ işini çok bilmiyorum sitenizdeki yapılan örnekleri çok beğeniyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler