Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Süsleme Nasıl Yapılır?

Sizlere birçok süslemede kullanacağınız yapılışı son derece kolay bir süsleme modellerinden bahsedeceğim. Örgü oyuncak modellerinizi de aynı şekilde süsleyebilirsiniz. Mesela örgü oyuncak ponny yapımının kuyruklarını, yelelerini bu teknikle yapabilirsiniz. Birçok amigurumi oyuncak modellerini bu şekilde süsleyebilirsiniz. Şapkalara, yeleklere, hırkalara , battaniyelere ve birçok örgü modellerinize örgü aplike modelleri yaparak süsleyebilirsiniz.

Örgü Şapka Süslemeleri Modelleri

Az öncede belirttiğim gibi yapılışı son derece kolay. Zincir çekerek yapıyorsunuz. Öreceğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın. Bir örgü oyuncak yapımı ile ilgileniyor ve atın kuyruğunu yapacaksanız 23 zincir çekebilirsiniz. Daha sonra her bir zincir içine 2, 3 veya 4 tane trabzan yapıyorsunuz.

Sadece trabazn değil diğer örgü çeşitlerini de yapabilirsiniz. Aynı yere 4 sık iğne mesela veya aynı yere 3 tekli trabzan, öreceğiniz yerin istediğiniz kalınlık incelik, dolgunluk şekline göre sayıları ve trabzan , sık iğne, şeklini ayarlayabilirsiniz.

Şapka Süslemeleri Nasıl Yapılır? 1

Aşağıda hem sık iğne ile, hem tekli trabzan ile, hemde trabzan ile yapılmış süsleme örneğini göreceksiniz. Aynı zincir içine 2, 3 ve 4 kez batılarak yapılmış modeli göreceksiniz. İnceleyerek öreceğiniz yere göre karar verebilirsiniz.

Şapka Süslemeleri Nasıl Yapılır?

Şimdi ise ayrı ayır görelim. Bundan sonrasında süslemelerinizde yapacağınız şekle siz karar verin. Mutlu günler dilerim.

Şapka Süslemeleri Nasıl Yapılır? 4

Şapka Süslemeleri Nasıl Yapılır? 3

Şapka Süslemeleri Nasıl Yapılır? 2

Kaynak : http://www.1dogwoof.com/2015/03/crochet-curly-cue-sampler.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler