Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Aplike Yapımı Ağaç

Tığ işi örgü modellerinden örgü aplike modellerimize yepyeni bir örneğin tarifini ekliyoruz. Örgü aplike yapımı renkli bir ağaç. Artık ipleri değerlendirmek için çok iyi bir proje. Keyifle öreceğiniz ve çok kısa sürede tamamlayacağınız bir çalışma. Yeşil renklerle örüp yeni yıl ağacı gibi üzerini boncuklarla, ponponlarla süsleyebilirsiniz. Örgü örüyor ve satış yapıyorsanız sunumlarınızda kullanabilirsiniz. Örgü yaprak modeli yapılışı paylaşmıştık daha önce yine sizlerle tarifini paylaşmıştık. Bu modeli de çeşitli süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Örgü süsleme motifleri yapılışı da yine ağaçtan oluşan bir motif. Bu motifleri örgü modelleri ve yapılışlarını süslemede kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerini süslemek için oldukça iyi fikir. Tığ işi aplike modelleri, tığ işi örgü süsleri bunun içinde kullanabilirsiniz. Ağaçtan yapılan örgü aplike yapımının detaylarına geçelim.

Aplike Örgü Ağaç Nasıl Yapılır?

Pamuklu renkli ipliklerle ördüğümüz renkli bir ağaç. Yeşilin tonları ile de çok güzel duracaktır. Üzerine ağacımızın örgü yıldız yapılışını da unutmuyor ekliyoruz. Örgü aplike yapımını şemasını birazdan vereceğiz. Şerit şerit örüyor ve birbirine arka ilmeklerden dikerek birleştiriyoruz. Ve istediğimiz renk düzeninde ağaçlar örüyoruz.

Örgü Aplike Yapımı 3

Örgü Aplike Yapımı 4

İlk ağaç dalımız 22 zincir ile başlıyor. Etrafına sık iğne yapıyoruz. Sonraki 20, 18, 16 diye devam ediyoruz. Tüm şeritleri ördükten sonra, ağaç gövdesini ve yıldızı ördükten sonra birbirine dikerek birleştiriyoruz. 3 farklı renk düzeninde örülmüş ağaçlarımızı görelim.

Örgü Aplike Yapımı 1

Sizde bu modeli beğendiyseniz örgülerinizi süslemek için, kıyafetlerinizi süslemek için örmek isterseniz şema yukarıda. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Örgü Aplike Yapımı

Örgü Aplike Yapımı 2

Kaynak : https://haakmaarraak.nl

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler