Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çiçek Motifi

Pembe yaprakları ile örgü çiçek motifi hazırladık. Her turda renk değiştirerek yapabilirsiniz. Tek renk olarak da örebilirsiniz. Dantel bir çiçek olacak. Diktiğiniz bir kıyafeti süslemek içinde kullanabilirsiniz. Örgü aplike modelleri çok amaçlı diyebiliriz. Her yerde kullanılacak motiflerden oluşuyor. Tığ işi motif modelleri anlatımlı örnek bebek örgülerinde, şapka modellerinde, bebek battaniyesinde, duvar süslerinde, tebrik kartı hazırlarken, hediye paketlerini süslerken de kullanabileceğiniz bir çiçek. Örgü çiçek motifini örgü gelincik yapımı ile birleştirebilirsiniz. Çok güzel tablolar, çerçeveler hazırlayabilirsiniz. Örgü çiçek yapımı anlatımlı modelden daha çok var daha önce paylaştığımız. Şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Örgü Çiçek Yapılışı

Parça ipleri değerlendirmek çeşitli süslemelerde kullanmak için çok güzel bir çiçek. Kenarına çerçeve yaparak bebek battaniyesi yapabilirsiniz. Örgü şal modellerini, polar şal modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Şapkalar, yelekler süslemek için kullanabilirsiniz. Kot pantolonlarınızı, kot ceketlerinizi, örgü çanta modellerini süslemek için kullanabilirsiniz. Hemen örgü çiçek motifinin tarifine geçiyorum.

Örgü Çiçek Motifi 1

1.tur : Sihirli halka içine 4 zincir ile başlıyoruz. Aralarda 1 zincir çekerek 11 trabzan yapıyoruz.

2. tur : Renk değiştiriyoruz. 3 zincir ile başlıyoruz. Her yuvaya zincirin içine aynı yere 3 trabzan yapıyoruz.

3. tur : Renk değiştiriyoruz. 3 zincir ile başlıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız trabzanların ortasına aynı yere 4 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer kısma atlıyoruz. Turu bu şekilde tamamlıyoruz.

4. tur : Son turda az önce yaptığımız zincirlerin bir tanesine Tığa 2 kez ip dolayarak ve aralarda 1 zincir çekerek 6 trabzan yapıyoruz. Diğer yuvaya ise sık iğne ile batıyoruz. Tüm turu bu şekilde tamamlıyoruz.

Çiçeği tamamladık. Şahane oldu. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Örgü Çiçek Motifi

Kaynak : https://newleafdesigns.nl/2020/03/17/crochet-flower-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler