Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Gelincik Yapımı

Tığ işi örgü modelleri ile harika bir örgü çiçek modeli yapılışı hazırladık. Örgü süsleme sanatında, örgü takı modellerinde, çiçek örgü toka yapımı gibi birçok projede kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Patik çiçeği yapımı olarak kullanabilirsiniz. Gelincikler hangi şekilde yapılırsa yapılsın çok güzel duruyor. İğne oyalarında gelincikler yapabilirsiniz. Krep kağıttan gelincik yapılışı ev dekorasyonunda, duvar dekorasyonunda kullanacağınız güzel kendin yap projelerinden. Tunus işi tekniği örgü çiçek yapımı ise yine gelincik modellerinden. Toka, küpe, kolye gibi çalışmalarda kullanabilirsiniz. El yapımı broş modellerinde kullanabilirsiniz. Yeni model örgü gelincik yapımı da birçok şekilde kullanabileceğiniz bir çiçek. Hazırsanız yapılışına geçelim.

Gelincik Nasıl Örülür?

Tığ ile, el nakışı tohum işi yapımı ile ve boncuklarla süslediğimiz harika bir çiçek. Patiklerde, bebek yeleklerinde ve daha birçok yerde kullanabileceğiniz. 3d örgü çiçek yapımı aşamalarını sizlerle adım adım resimli olarak paylaşacağız. Her renk ile örebilir ve süslemelerinizde, çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Gelincik çiçeği için kırmızı, siyah, sarı ipe ihtiyacımız olacak. Sarı ip yerine modelde sarı boncuk kullanılmış. Sizde öyle yapabilirsiniz. Tohum işi için mor renk ip kullanılmış. Ayrıca tığa, boncuğu ve tohum işini yapmak için iğneye ihtiyacımız olacak. Şimdi örgü gelincik yapımının resimli yapılışına geçelim.

Çiçeğimizi yaptık. Şimdi orta kısmına tohum işi yapalım. Nasıl yapıldığını önceki yazılarımızdan bulabilirsiniz. Boncuk yerine isterseniz sarı iple tohum işi yapabilirsiniz. Ve boncukları ortaya dikelim. Çiçek hazır. İstediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Örgü Gelincik Yapımı 1

Kaynak : https://www.emmaleith.co.uk/tutorials-power/remembrance-poppy-crochet-project

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler