Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuk Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı

Bebek battaniyesi modellerinden sizlere harika bir örnek hazırladık. Tığ işi örgü modelleri ile çocuk battaniye örgü modelleri anlatımlı bir model hazırladık. Şeritler halinde örüp şeritleri dikerek birleştiriyor ve istediğimiz boyutlarda battaniyeler örüyoruz. Battaniyenin yapılışını sizlere hem şemalı hemde videolu olarak hazırladık. Bebek battaniyesi modellerini şemadan da takip ederek yapabilirsiniz. Anlatımlı birçok bebek battaniyesi yapılışımız var. Battaniye modelleri ve yapılışları tığ ile şiş ile ördüğümüz birçok örnek var. Üçgen motifli bebek battaniyesi yapılışı sadece bu modellerden 1 tanesi. Daha fazlası mimuu.comda. Hadi şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Örgü Battaniye Modelleri Yapılışı

Çocuk battaniye modelleri anlatımlı örneği tek kişilik bebek battaniyesi, yatak örtüsü modelleri olarak da örebilirsiniz. Battaniyenin ölçülerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Şeritleri birbirine yine tığ işi örneklerle birleştiriyoruz. Gri ve sarı renkle örülmüş bir battaniye. Ve aralara krem rengi eklenmiş. Gri ve sarı birbirine çok uyumlu renkler. Erkek bebek battaniye modellerinde de bu renkler çok kullanılıyor.

Battaniyemizin şeması aşağıdaki gibi. Çok kolay bir model. Yine şeritlerin yapılışını videoda da bulabilirsiniz.

Çocuk Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Şeritleri birbirine aşağıdaki renk düzeninde ekliyoruz. Ve ortaya harika bir battaniye çıkıyor.

Çocuk Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı

Battaniyenin şemasını, şeritlerin birbirine nasıl eklendiğini yukarıda ayrıntıları ile gördük. Şimdi de battaniyemizin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Bebek battaniye modelleri genelde 90 x 90 oluyor. Sizler istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz.

Çocuk Battaniye Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Ve sıra geldi battaniyenin nasıl örüldüğünü videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/caron-race-to-finish-crochet-lapghan/CAC0502-026966M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler