Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıttan Karanfil Yapımı

29 Ekim Etkinliklerinde, 10 Kasım Etkinliklerinde, 23 Nisan Etkinliklerinde, 19 Mayıs etkinliklerinde, Öğretmenler gününde, Anneler gününde daha birçok özel günde uygulayacağımız kağıttan karanfil yapımı hazırladık. Çocuklarınızla birlikte yapacağınız güzel bir çalışma. Bu karanfiller hiç solmayacak. Daha önce okul öncesi çiçek yapımı projelerinden bahsetmiştik. Şimdi o güzel fikirler arasına karanfil yapımını ekleyeceğiz. Hem resimlerle karanfil yapımı hem de videolarla karanfil yapımını öğreneceğiz. Evde etkinlikler, sınıf içi etkinlikler olarak yapabilirsiniz. Kağıttan çiçek yapımı olarak birçok kağıt çeşidi kullanabilirsiniz. Gazete kağıtları, krep kağıtlar, kağıt peçeteler kullanabiliriz. Mesela doğum günü süsü yapımında karanfilleri kullanabilirsiniz. Peçetelerle, renkli kağıtlarla karanfiller hazırlayabiliriz. Sonrasında kartondan harfler, isimler, çocuğun gireceği yaşın rakamlarını kesip üzerine karanfilleri yapıştırabilirsiniz. Kartondan çiçek yapımı etkinlikleri bu şekilde doğum günü süsü fikirlerinde kullanabilirsiniz. Çiçek yapımında güzel bir önerimiz daha var. Tuvalet kağıdı rulosundan çiçek yapımı inceleyebilir hem dekorasyonda hem de özel günlerde kullanabilirsiniz.

Kağıttan Karanfil Nasıl Yapılır?

Hiç solmayacak çiçekler yapıyoruz. Bugünkü konumuz kağıttan karanfil yapımı. Çiçeklerimiz gerçek gibi görünüyor. Videoda 3 farklı malzemeyle karanfil yapımını izleyeceğiz. Beğendiğimizi, elimizde olan malzemelerle karanfilleri yapabiliriz. Şimdi resimlerle ilk çiçeğimizin yapılışını inceleyelim. Krep kağıt veya kağıt peçete kullanabiliriz.

Kağıttan Karanfil Yapımı

Kağıttan Karanfil Yapımı 2

Kağıttan Karanfil Yapımı 4

Kağıttan Karanfil Yapımı 3

Kağıttan Karanfil Yapımı 5

Kağıttan Karanfil Yapımı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Sanki gerçek. Şimdi 2. çiçeğimizin yapılışına geçiyoruz. Söz, nişan gibi özel günlerinizde süsleme olarak kullanabilirsiniz.

Kağıttan Karanfil Yapımı 7

Kağıttan Karanfil Yapımı 6

Bu çiçeğin yapılışını ilk olarak videodan izliyoruz. Sonrasında peçete ile yaptığımız karanfiller var. Sizde beğendiğiniz, size kolay gelen çiçekleri yapabilirsiniz.

 

Kaynak : http://www.vitaminihandmade.com/2015/02/diy-paper-carnation-valentine.html

www.dreamyposy.com/paper-carnation/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler