Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halat Raf Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda halatlarla veya makromelerle yapılmış rafları mutlaka görmüşsünüzdür. Ev dekorasyonuna renk katan harika çalışmalar. Bugün sizlere halat raf nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum. Saksılıklar, fotoğraf çerçeveleri, aksesuarları, düğün veya özel gün fotoğraflarınızı koyacağınız güzel bir raf. Bu rafı yaparken aynı modelde olduğu gibi düz bir şekilde veya raf aralarında makrome düğüm çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Makrome duvar süsleri modellerinde bu tarz modeller çok kullanılıyor. Beğendiğiniz makrome düğümleri ile örebilirsiniz. İlla makrome ipi olmasına gerek yok halat ipler, hasır ipler, kalın koton ipler, kordon iplerde kullanabilirsiniz. Geri dönüşüm projeleri olarak da raflar yapıyoruz. Mesela meyve kasasından raf yapımı güzel bir proje. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Dantelden saksılık yapılışı adımlarını da incelemiştik. Eviniz için yapabilirsiniz. Balkonlarda, teraslarda çok güzel duracaktır. Şimdi halat raf nasıl yapılır detaylarına geçelim.

Evde Duvar Rafı Yapımı

Duvar raf yapımı için halat ipler kullanıyoruz. Bende makrome ipleri ile duvar rafı örmek istiyorum. Benzer tarzda olan halat raf nasıl yapılır projesini hazırladık. Bu tekniği değiştirerek birçok model yapabilirsiniz. Raf sayısını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. 2 katlı, 3 katlı, 5 katlı gibi.

  • 5 cm kalınlığında 1,5 mm uzunluğunda 4 adet tahta
  • Metre
  • 21 m kalın halat
  • 10 adet kablo kilidi
  • Matkap ve ahşap delici uç
  • Tavan kancası
  • Makas
  • İngiliz anahtarı

Halat Raf Nasıl Yapılır? 3

Malzemelerimiz bu şekilde. Şimdi yapılışına geçelim. Öncelikle tüm ahşap raflara iplerin geçmesi için delikler açarak başlıyoruz.

Halat Raf Nasıl Yapılır? 2

Tavandan zemine kadar yüksekliği ölçüyoruz. Bu yüksekliğe uyacak şekilde 4 adet halat kesiyoruz. ( Eğer makrome düğüm çeşitlerinden ekleyecekseniz bu ölçü uymayabilir, daha uzun ip kesmeniz gerekebilir) İpleri kestikten sonra tavan kancasına bağlıyoruz.

Halat Raf Nasıl Yapılır? 7

İlk tahtanın içinden ipleri kesip raf boyunu ayarlıyoruz. Daha sonra kablo kilidini bağlıyoruz. İsterseniz düğümlerde atabilirsiniz.

Halat Raf Nasıl Yapılır? 1

Halat Raf Nasıl Yapılır? 6

Halat Raf Nasıl Yapılır?

Tüm tahtaları bu şekilde yapıyoruz. Ve rafımız hazır oluyor. Evimizin her köşesinde kullanabiliriz. Halat raf nasıl yapılır aşamalarını inceledik. Şimdi son halini görme vakti.

Halat Raf Nasıl Yapılır? 8

Halat Raf Nasıl Yapılır? 9

Halat Raf Nasıl Yapılır? 5

Halat Raf Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : https://collectivegen.com/2014/09/diy-hanging-rope-shelves/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler