Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Akciğer Deneyi Okul Öncesi

Okul öncesi çocuklarımızla birlikte ve ilkokul çağındaki çocuklarımızla birlikte yapacağımız güzel bir etkinlik hazırladık. Evimizde olan malzemelerle kolayca akciğer deneyi okul öncesi etkinliğini yapacağız. Böylece akciğerler nasıl çalışır hem anlatmış hem de kısa bir oyunla pekiştirmiş olacağız. Okullarda sınıf içi etkinlikleri olarak veya evde çocuklarımızla birlikte yapacağımız akciğer deneyi kolay etkinliklerden. Balon ve pet şişe gibi malzemelerle hemen hazırlayabiliriz. Okul öncesi etkinlikleri çocuklarımızla birlikte hem eğlenerek hem de oynayarak öğrendiğimiz etkinlikleri kapsıyor. Kesme yapıştırma etkinlikleri, boyama etkinlikleri, fen doğa etkinlikleri gibi etkinlikler hazırlıyoruz. 3 farklı modelle bugün akciğerlerimizin çalışma şeklini öğreneceğiz. Öncesinde yine daha önce yaptığımız birkaç etkinliğe göz atalım.

Akciğer Deneyi Okul Öncesi

Bu paragrafta daha önce yaptığımız etkinliklerden bahsedeceğiz. Çocukların çok keyif aldığı etkinliklerden biri evde yanardağ deneyi. Akşamdan hazırlayıp gündüz çocuklarımızla bu deneyi yapabiliriz. Beğeneceğimiz keyif alacağımız bir diğer etkinlik ise patlayan kardan adam deneyi. Hemen hafta sonu çocuklarımızla yapabiliriz. Ahşap boncuklarla anahtarlıklar, kolyeler, çanta süsleri, kalem süsleri yapabiliriz. En güzel örneklerine ise ahşap boncuklardan tasarımlarda bulabilirsiniz. Bu etkinliklerin dışında yapacağımız güzel bir pet şişe akciğer deneyiyle devam edeceğiz. Hazır mısınız? Başlıyoruz.

Balonla Akciğer Deneyi

Balon akciğer deneyi hazırladık. İlk olarak kısaca çocuklarımızın kafasını fazla karıştırmadan akciğerlerin çalışma şeklinden bahsederiz. Daha sonra deneyimizi yaparak konuyu pekiştirerek daha iyi öğreniriz.

Çocuklarımızla birlikte etkinliği hazırlarken nefes almayı konuşabiliriz. Hepimizin bunu yapması gerekiyor. Hiç düşünmeden veya farkında olmadan otomatik olarak nefesimizi alıyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz. Vücudu öğrenmek çocukların bilime karşı olan merakını uyandıracak ilgisini çekecektir. Nasıl nefes aldığımızı ve özellikle akciğerlerimizin nasıl çalıştığını onlara bu deneyle kolaylıkla öğretebiliriz.

Akciğer Deneyi Malzemeleri

  • Pet şişe
  • 3 adet balon
  • 2 adet pipet
  • Bant
  • Oyun hamuru
  • Makas

Akciğer Deneyi Okul Öncesi 2

Akciğer Deneyi Okul Öncesi 1

Malzemelerimiz hazırsa 3 farklı videoda akciğer deneyi okul öncesi etkinliği yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler