Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Mevlana Kimdir Okul Öncesi

7 – 17 Aralık haftasıMevlana Haftası olarak kutluyoruz. Mevlana kimdir çocuklarımıza etkinliklerle, oyunlarla anlatabiliriz. Sınıf içi etkinliklerle Mevlana’dan bahsedebiliriz. Bizde bugün okul öncesi etkinliklerinden Mevlana kimdir okul öncesi fikirleri hazırladık.  Mevlana okul öncesi çocuklardan anlatılması gereken önemli kişilerden. 30 Eylül 1202 Yılında Belh şehrinde dünyaya gelmiş. Selçuklu Devleti zamanında yaşamış. Alâeddin Keykubat Selçuklunun başında bulunuyordu. Mevlana hayatını ” Hamdım, piştim, yandım ” sözleriyle özetliyor. En bilinen sözlerinden biriyse ”Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol ” dur. Önemli esere Mesnevidir. Bugünse çocuklarımıza etkinliklerle Mevlanayı anlatacağız. Çocuklarımızın bilmesi gereken önemli kişilerden.

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 7

Mevlana etkinlikleri dışında çocuklarımızla yapacağımız çok güzel fikirlerimiz var. Mutlaka önceki içeriklerimizi incelemenizi öneririm. Mesela çocuklarımızla örgü örebiliriz. Kolay parmak örgüsü yapabilirler. Sonra parmak örgüsünü değerlendirerek oyuncaklar, atkılar farklı örgülerde kullanabiliriz. Parmak örgüsü tavşan yapılışı sizlere fikir verebilir. Evde bulunan mum boyalarla tablolar yapabiliriz. Örneğin mum boya ile kanvas tablo nasıl yapılır inceleyebilir, çocuklarınızla yapıp keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Şimdi asıl konumuza dönelim. Mevlana kimdir okul öncesi etkinliklerini inceleyelim.

Okul Öncesi Mevlana Sanat Etkinlikleri

Mevlana’nın 7 öğüdü, semazen yapımıyla ilgili çok güzel 2 video hazırladık. Bu etkinliklerle çocuklarımıza Mevlana’yı anlatabiliriz. Yada yine resimlerle netten derlediğimiz çok güzel etkinlik fikirleri hazırladık. Bu çalışmaları hazırlayarak Mevlana haftasını kutlayabiliriz. Böylece bu etkinliklerle Mevlana’yı da anlatabiliriz.

İlk olarak Mevlana kimdir okul öncesi etkinliklerini resimlerle anlatalım.

Şimdi ikinci olarak videolara geçelim. Mevlana’nın 7 öğüdü ve semazen yapımı. Semazeni bende kızımla birlikte yapmak istiyorum. Önce semazen için kalıpları çıktı alalım.

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 42

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 44

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 45

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 46

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 13

Şimdi Mevlana 7 öğüdünü inceleyelim. Sonra videodan yapılışını izleyelim.

 Mevlana Kimdir Okul Öncesi 27

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 5

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 30

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 35

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 3

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 15

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 41

Mevlana Kimdir Okul Öncesi 4

Sıra videolarda. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler