Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Etkinlik Örnekleri

Okul öncesi çocuklarımız için harika bir etkinlik hazırladık. Kelebek etkinlik örnekleri. İple ve ahşap çubuklarla yapılmış bir etkinlik. Ahşap çubuk bulamıyorsanız kuru ince ağaç dalları da kullanabilirsiniz. Yaş ağaçlara zarar vermeyelim. Onların dallarını kırmayalım. Kuru ağaç etrafımızda mutlaka vardır. Pikniğe gittiğimizde ormanda, parklarda, bahçelerde, yol kenarlarında bile rastlayabiliriz. Onları kullanabiliriz. Okul öncesi etkinliklerinde iplerle yaptığımız birkaç etkinliğimiz daha var. Kilim dokuma etkinliği. Çok sevecekleri bir çalışma. Kartondan halı dokuma parça iplerle yapılmış çocukların çok seveceği etkinliklerden. Ağaç adam nasıl yapılır sizlerle paylaşmıştık. Çocukların çok seveceği etkinliklerden olacak. Adını sayamadığımız daha çoookkk etkinliğimiz var. Hepsine önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Şimdi kelebek etkinlik örneklerini inceleme zamanı.

Ahşap Çubuktan Kelebek Yapımı

Ahşap çubuk ve iplerle yapılmış kelebekler. Çocuklarınızın eğlenceli oyuncaklarını, kelebeklerini bitirdiklerinde buzdolabı süsü olarak da kullanabilirsiniz. Arkasına bir mıknatıs yapıştırarak buzdolabı süsü olarak kullanabilirsiniz. Basit bir dokuma tekniği ile renk renk kanatları ile kelebekler yapıyoruz. Kelebek etkinlik örneklerinden sevimli kelebeğimiz için yapılış malzemelerine ve aşamalarına geçelim.

  • 2 adet ahşap çubuk
  • Renkli çubuklar
  • Ahşap boncuklar
  • Şönil tel

Kelebek Etkinlik Örnekleri 7

Önce ahşap çubukları x şeklinde birbiri üzerine koyuyoruz. Daha sonra iple sıkıca sarıyoruz.

Kelebek Etkinlik Örnekleri 6

Kelebek Etkinlik Örnekleri 5

Kanat kısımlarına geldiğimiz zaman 8 çiziyoruz. Yani bir alttan bir üstten ipi sararak 8 şeklinde sarıyoruz. İstediğiniz kısımda renk değiştirebilirsiniz.

Kelebek Etkinlik Örnekleri 3

Kelebek Etkinlik Örnekleri 4

Şimdi istediğimiz renk şönil teli alıp aşağıdaki gibi kelebeğin orta kısmından sarıyoruz.

Kelebek Etkinlik Örnekleri 2

Boncukları şönil tellerden geçirmeyi unutmuyoruz. Renk renk kelebeklerimiz hazır. Çok güzel oldular. Çocuklarımız kelebekleri yaparken çok keyif alacaklar. Kıymetli öğretmenlerimiz sınıf içi etkinlikleri olarak da öğrencileri ile birlikte yapabilirler.

Kelebek Etkinlik Örnekleri

Kelebek Etkinlik Örnekleri 1

Kaynak : https://www.thecrafttrain.com/woven-craft-stick-butterflies/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler