Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Küçülen Pastel Boyalar ve Ücretsiz Boyama Kitabı

Çocuklarımızın kırılan boyalarını artık atmayalım. Sizlere çok güzel bir önerimiz var. Kırılan boyaları , küçülen boyaları daha rahat kullanabilecekler. Ve birde yanında ücretsiz boyama kitabımız var. Boyama kalemlerini yapmak için muffin kalıbı kullandık. Ama silikon kalıp da kullanabilirsiniz. Evinizde ne varsa. Çocuklarımız eğlenerek öğrensinler.

Onlar için daha önce hazırladığımız okul öncesi etkinlik önerilerini de inceleyebilirsiniz. Birlikte çoraptan oyuncak modelleri yapabilirsiniz. Veya onların duyusal gelişimleri için renkli ay kumu tarifi yapabilirsiniz. Şimdi ise küçülen boya kalemlerini kullanılır hale getirelim.

Küçülen Pastel Boyaları Değerlendirelim

Malzemeler

  • Eski kırık pastel boya kalemleri
  • Muffin kek kalıbı, silikon kalıp veya farklı bir kalıp da olabilir

İlk olarak pastel boya üzerinde bulunan koruyucu kağıtları kaldıralım. Eğer kalkmakta inat ediyorlarsa biraz suda bekleterek yumuşatabilir ve daha kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı 4

Büyük parçaları kırarak daha küçük hale getirebiliriz. Kırarak küçük hale getirdiğimiz boyaları kek kalıbına yerleştirelim. Bu aşamada farklı kalıplarda kullanabilirsiniz. Şekilli kalıplarda olabilir. Çiçek şekli, kalp şekli, araba şekli.  Kalıpları çok doldurmayalım. Sonrasında eridiğinde taşma yapabilir.

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı 5

Fırının en düşük ayarında yaklaşık 30 dakika boyaları pişirelim. Boyalar tamamen eriyene kadar fırında tutalım. Boyalar eridikten sonra  tamamen soğuması için bekleyelim. Yaklaşık 1 saat sürebilir. Soğuduktan sonra kalıptan çıkartalım. Kalıplar içinden boyalar kolay bir şekilde çıkmazsa bir bıçak kullanabilirsiniz.

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı 3

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı 1

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı 2

Artık boyalar hazır. Ücretsiz boya kitabını indirmek için tıklayın. Ve sayfaları kesip ortadan zımba ile tutturun.

Boya Kalemleri ve Ücretsiz Boyama Kitabı

Kaynak : adventures-in-making.com

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler