Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı

Okul öncesi çocuklarımız için güzel bir etkinlik fikirleri daha hazırladık. Bu çalışmayı çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Çocuklarınızın yaşına uygun okul öncesi etkinlikler yaparak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Sizlere evde uygulayabileceğiniz birçok etkinlik örneğinden bahsettik. Geri dönüşüm malzemelerinden de çok güzel etkinlikler yapabilirsiniz. Karton kutudan gitar yapımı yapabilirsiniz mesela. Konserve kutularından, plastik şişelerden çok güzel etkinlikler hazırlayabilirsiniz. Ev yapımı oyun hamurları, ev yapımı kinetik kum, ev yapımı parmak boyası hazırlayabilirsiniz. Hepsinin tarifini daha önce sizlere vermiştik. İpliklerle çok güzel etkinlikler hazırlayabilirsiniz. Çocuklarınızın gelişimini destekleyen birçok etkinlikler. Keyifle oynarken bir yandan öğrenecekleri etkinlikler. Mesela kartondan elbise katlama yapımı ile çocuklar pratik bir şekilde elbise katmayı eğlenerek öğrenecekler.

Okul Öncesi Kaplumbağa Yapımı

Malzemeler çevremizden rahatlıkla bulacağımız malzemeler. Hazırladığımız kaplumbağayı kumbara olarak da kullanabilirler. İçine farklı eşyalar da koyabilirler.

Malzemeler

  • Pet şişe
  • Eva süngeri
  • Kalem
  • Makas
  • Düğme
  • İplik

Kaplumbağanın yapılışı oldukça kolay ve keyifli. Pet şişenin alt kısmını kesiyoruz. Kestiğimiz alt kısmı eva üzerine koyarak ölçüsünü alıyoruz. Kalemle kaplumbağanın ayaklarını, kuyruğunu ve kafasını çiziyoruz. Daha sonra makasla çizdiğimiz yerlerden kesiyoruz. Kestiğimiz pet şişeyi sünger üzerine gelecek kısımda iğne ve iplik ile dikiyoruz. Kafa üzerine gözler yapıştırıyoruz. Şimdi nasıl yapıldığını resimli olarak görelim.

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı 1

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı 2

Kaplumbağamız hazır olduğuna göre artık keyifle çocuklarımızın oyunlarını izleyebiliriz.

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı 5

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı 4

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı 3

Sanat Etkinliği Kaplumbağa Yapımı 6

Kaynak : http://krokotak.com/2015/04/turtles-all-kinds-sea-musical-coin-bank/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler