Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Saat Öğretme Etkinliği

Okul öncesi çocuklarına saat öğretmek isteyen anneler , babalar ve öğretmenler için oldukça güzel bir saat öğrenme oyunları. Hem saati öğretiyoruz hemde rakamları. Hiç saat akrep ve yelkovansız olur mu. Saat öğrenme akrep yelkovan da var bu etkinliğimizde. Malzemelerimiz çok basit. Kırtasiyelerden kolayca bulabilirsiniz. Okul öncesi saat kavramı ile ilgili etkinlikler çocuklarınızın gelişiminde olumlu etki oluşturacaktır. Üstelik yapımı da çok kolay. Çocuklarımızın gelişimini destekleyecek birçok okul öncesi etkinlik paylaşımında bulunduk. Evde müzik aleti yapımı ve kartonla elbise katlama sadece birkaçı. Daha fazla etkinlik için sayfamızı ziyaret etmeniz yeterli.

Okul Öncesi Saat Etkinliği ve Saat Nasıl Öğretilir?

Malzeme için 2 farklı renkte fon kartonuna, makasa, keçeli kaleme, mantar pano ve raptiyeye ihtiyacımız olacak. Daha sonra fon kartonları bir tabak veya daire şeklinde bir eşya kullanarak 2 parça keselim. Kestiğimiz parçaların üzerine aşağıda resimde gördüğünüz gibi 1 den 12 ye kadar eşit aralıklarla rakamları yazalım. Diğer karton üzerine ise 13 ten 24 e kadar rakamları yazalım. 1 den 12 ye kadar olan rakamların aralarını keselim. İstediğiniz renk kartondan akrep ve yelkovanı keselim.

Okul Öncesi Saat Öğretme 3

Bu iki parçayı orta kısmından ( isterseniz yapıştırabilirsiniz , yapıştırmaya akrep ve yelkovanı dahil etmeyin hareket ettiremeyebilirsiniz) mantar pano üzerine raptiye ile akrep ve yelkovanı da dahil ederek tutturalım.

Okul Öncesi Saat Öğretme 1

Tüm işlem bu kadar. Artık çocuklarınıza saati kolay bir şekilde öğretebilirsiniz. Sizde yaptığınız saat etkinliklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Okul Öncesi Saat Öğretme 2

Okul Öncesi Saat Öğretme

Kaynak : http://www.klassenkunst.com/2014/05/bastelvorlage-uhr.html?spref=pi

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler