Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı

Sizlere çocuklarımızla hoşça vakit geçirebilmek için çocuklarla etkinlik paylaşacağım. Bu konu da daha önce çokça paylaşımlarımız oldu. Sitemizin arama alanında etkinlik yazdığınızda içeriklerimizi görebilirsiniz. Dilerse öğretmen arkadaşlar sınıf içi etkinlik olarak da kullanabilir. Önce mumyalardan faydalarından ve neden kullanıldığı gibi çocuklara anlatılır daha sonra bu proje ile öğrencilerde ve çocuklarda bilgilerin kalıcılığı sağlanabilir. Zaten çok fazla malzeme gerektirmeyen ve kısa sürede çıkabilecek bir iş. Öğrencilerin ve velilerin bütçesini çok sarsmayacak güzel bir sınıf içi etkinlik olacaktır.

Çocuklar için Tel ile Mumya Etkinliği

Elimizde şekil alabilen bir bakır tele, yan keskiye ve eski bir beze ihtiyacımız var. Bakırın muhafazalı olması işimizi kolaylaştıracaktır ve çocuklar için daha güvenli olacaktır. Yan keskiyi zaten 1-2 defa kullanacağız. Bunun yerine bakır kesici bir eşya da olabilir. Bezleri de normal ince bant gibi uzunlamasına  yırtmalıyız veya varsa bir makas yardımı ile kesebiliriz. Tabi makas ve yan keski kullanırken çocuklarımıza dikkat etmeliyiz ve işin güvenliğini sağlamalıyız.

Aşağıdaki görsellerle kolayca anlaşılan etkinlik umarım hoşunuza gidecektir. Eğer karmaşık gelen bir nokta olursa alt tarafta yorum alanından sorabilirsiniz.

İşlem bittikten sonra mumyaya istediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz. Çocuğunuzun odasındaki masaya, kitaplıklara güzel bir süs olabilir.

Çocuklarınızla hoşça ve verimli vakit geçirmeler.

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 2

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 3

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 4

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 5

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 6

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 7

Çocuklarla Etkinlik: Mumya Yapımı 1

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler