Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Boncuk Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Boncukla yapılmış birçok çalışmadan sizlere bahsetmiştik. Bugün herkesin bileğine çok yakışacak kolay , şık , gösterişli kum boncuk bileklik yapımından bahsedeceğiz. Boncukları birçok alanda , süslemede kullanabiliriz. Oya yapımında kullanabiliriz. Şapka, hırka , yelek süslemelerinde kullanabilirsiniz. Tül üzerine boncuk işleme yapabiliriz. Kum boncuktan takı örnekleri yapabiliriz. Boncuk işi nasıl yapılır diyerek çok güzel boncuktan salon takımı modelleri yapabiliriz. Alanları böyle çoğaltmak mümkün. Daha önce boncuk işi bileklik yapmadığım için çok ayrıntılı bilmiyorum. Bilenler, ilgilenenler , yeni modeller isteyenler için güzel bir çalışma. Kolay ve hızlıca bu şık modeli yapabilirsiniz. Çok detaylı anlatım isteyenler kaynak bölümünden detaylara ulaşabilirler.

Kum Boncuktan Bileklik Yapımı Anlatımlı

Yazın bileklerinizi bu şık model süsleyecek. Halhal olarak yapabilirsiniz. Daha uzun yaparak kolye olarak yapabilirsiniz. Önce alt zemini yapıyoruz. Daha sonra üzerine tekrar boncuklarla son dokunuşları yapıyoruz. İstediğiniz renklerle , istediğiniz renk düzeninde yapabilirsiniz. Sizlere fikir verecek birkaç modelde olacak. Şimdi nasıl yapıldığını adım adım resimli olarak görelim.

Bilekliğin alt zeminini oluşturduk. Şimdi üst kısmın nasıl yapıldığını adım adım görelim.

Bileklik 2 aşamadan oluşuyor. Bilekliğin alt kısmını da üst kısmını da bitirdik. Şahane oldu. İşte sizlere renk ayarlamasında fikir verecek birkaç örnek.

Boncuk Bileklik Yapımı Resimli Anlatım

Boncuk Bileklik Yapımı Resimli Anlatım 3

Boncuk Bileklik Yapımı Resimli Anlatım 1

Boncuk Bileklik Yapımı Resimli Anlatım 2

Kaynak : http://butterfliesandbaubles.com/2016/05/03/chevron-bead-bracelet/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler