Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kurdeleden Çiçek Modelleri ve Yapılışları

Birçok yerde kullanacağımız kurdeleden çiçek modelleri ve yapılışları hazırladık. Çiçeklerin yapılışları hem resimlerle adım adım hazırlandı hem de videolarla. Saten kurdeleden çiçek modellerini talimatlardan takip edebilir çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Kurdeleden çiçek modellerini süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Kurdele tespih ucu yapımında kullanabilirsiniz. Kurdele takı modellerinde kullanabilirsiniz. Kurdele broş modelleri yapabilirsiniz. Kurdele çanta süslemelerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel örnekler var. Kurdele nakışı havlu kenarında kullanabilirsiniz. Kurdeleden çiçek yapımı örneklerinde çok güzel kurdele gül yapılışı var. Kurdele ile yaptığımız çiçeklerden daha önce paylaştığımız videolu boncuklu kurdele çiçek yapılışı çok beğenilmişti. Saç bandı modellerinde, broş gibi takı modellerinde kullanabilirsiniz. Kurdele çiçek modelleri ve yapılışlarında birçok çiçeğin yapılışı var. Şimdi onları inceleyelim.

Kurdele İşi Çiçek Yapımı Anlatımlı

Gül tomurcukları, açmış güller… Birçok modelin yapılışını hazırladık. Kurdeleden çiçek modelleri ve yapılışlarını inceleyebilir çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Birkaç çiçeği birlikte kullanabilir yada tek başına da kullanabilirsiniz. Renk renk saten kurdeleler kullanabilirsiniz.

Kurdeleden ilk çiçeğin yapılışı ile başlayalım. 5 x 100 cm ebatlarında saten kurdele hazırlıyoruz. İğne iplik makas kullanıyoruz. Aşağıdaki adımları takip ediyoruz. Kurdeleyi ters tarafından çalışarak resimdeki adımları takip ederek ilerleyelim.

2. çiçeğin yapılışına geçiyoruz. 5 cm genişliğinde kurdele kullanıyoruz. 5 x 5 cm kareler hazırlayarak 2. çiçeği yapıyoruz.

3. çiçeğin yapılışı için yine 5 x 5 cm kareler hazırlıyoruz.

Şimdiki çiçeğimiz için de 5 x 5 cm kareler hazırlayarak yapıyoruz.

 

5×5 cmlik karelerle hazırladığımız çiçeğin tarifine geçiyoruz.

 

Şimdiki çiçek için 2,5 cm x 6 cmlik şerit hazırlayıp yapıyoruz.

 

Şimdiki çiçeğimiz için ise 2,5 x 5 cm şeritler hazırlıyoruz.

5 x 7 cmlik şeritlerle hazırlanmış çiçeğin yapılışına geçelim.

Şimdi diğer çiçeklerimizin yapılışına geçelim.

Son çiçeğimizin tarifi ile devam edelim.

Kaynak : https://kanzashi.club/dlya-nachinayushhih/elementy-tsvetov/butony.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler