Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı

Hobi dünyasına ait bir paylaşım daha. Bu tarz el emeği yapılan avizeler çok pahalı oluyor. Beğeniyoruz. Ama fiyatından dolayı hayran hayran bakıp geçiyoruz. Alamıyoruz. Yani ben almıyorum. Alamıyorum. Çok pahalı. Kendi yapmak isteyenler için bizde tahta boncuklarla sarkıt avize yapımı hazırladık. İç mekan dekorasyonunda sizde beğendiğiniz avizeleri, lamları evde kendiniz yapabilirsiniz. Normal satış fiyatından çok daha ucuza mal ederek. Püsküllü avize yapımı paylaşmıştık. Çok güzel ve yapılışı oldukça kolay bir model. Yine farklı bir modelde ahşap boncuktan avize yapımı var. Ev dekorasyonunuz için o modeli de yapabilirsiniz. Çeşitli boyda ahşap boncuklarla şahane bir avize. İpten avize yapımı, dantelten lamba yapımı gibi daha çok proje var. Size hoş gelen beğendiğiniz modelleri yapıp evinizin istediğiniz köşesinde kullanabilirsiniz.

Tahta Boncuklarla Avize Nasıl Yapılır?

Tahta boncuklarla sarkıt avize yapımı için bolca tahta boncuklara ihtiyacımız olacak. Hepsini aynı boy çalışabilirsiniz. Veya çeşitli boylarda boncuklar kullanabilirsiniz. Ahşap boncuk yerine renkli boncuklarla, beyaz boncuklarla da güzel olur diye düşünüyorum. Bu avizeleri yapmak için farklı birçok yöntem, yol kullanabilirsiniz. Orjinale bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz gibi üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

Malzemelerle işe başlayalım. Bu proje için 3000 boncuk kullanılmış. 600 adetten 5 paket. Duy, misina, bağlantı vidaları, kasnak.

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 8

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 11

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 2

Avizeyi istetiğiniz boyutlara göre misina kesip hatta garanti olması için biraz fazla kesebilirsiniz. Boncukları ipe dizmeye başlayalım.

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 5

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı

Hazırladığımız kasnağın etrafını boncuklarla saralım. Ve avizeyi şekillendirip tamamlayalım.

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 4

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 3

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 1

Tahta boncuklarla sarkıt avize yapımı bitmiştir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilrisiniz.

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 9

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 10

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 7

Tahta Boncuklarla Sarkıt Avize Yapımı 6

Kaynak : http://blog.gusandlula.com/2012/06/chandelier.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler