Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kozalaktan Duvar Süsü Yapımı

Kozalaktan duvar süsü yapımı hazırladık. Adım adım yapılışını bulabilirsiniz bu yazı içinde. Sadece duvar süsü olarak değil kozalaktan kapı süsü yapımı olarak da kullanabilirsiniz. Çok güzel bir proje. Doğal çam kozalaklarından çok güzel projeler hazırlayabilirsiniz. Ormanlardan topladığınız, çam ağaçları ile dolu bir parktan topladığınız kozalaklarla ev dekorasyonu için kendin yap projeleri hazırlayabilirsiniz. Etrafımda orman yok, park yok diyorsanız kozalakların nette satışı da mevcut. Güvendiğiniz sitelerden kesenize uygun olan modelleri alıp bu güzel projeyi yapabilirsiniz. Kozalaktan farklı projeler de hazırlamıştık daha önce. Mesela çocuklarımızın da çok seveceği Dıy, ahşap kuş evi süsleme yapımı hazırlamıştık. Keyifli bir proje idi. El yapımı yılbaşı hediye fikirleri hazırlamıştık. Yine bu projeler arasında da çam kozalaklarını kullanmıştık. Çam kozalağından mumluk modelleri vardı. Kozalaktan saksı yapımı gibi birçok projeler yapabilirsiniz.

Kozalaktan Yapılan Tasarımlar

Kozalaktan yapılan tasarımlarda bugün kozalaktan duvar süsü yapımı hazırladık. Malzemeleri hobi marketlerden veya çevrenizden bulabilirsiniz. Yapılışı oldukça basit. Çam kozalaklarından kar tanesi desenlerinde bir duvar süsü yapıyoruz. Sevgililer gününe, sevdiklerinizin doğum günlerinde hediyelik fikirler olarak da yapıp götürebilirsiniz. Hem ucuz hemde çok güzel bir duvar süsü. Çam kozalaklarını çevrenizde toplayabilirsiniz.

  • Metal kapı çelengi
  • 9 adet ahşap çubuk
  • Makas
  • Sıcak silikon
  • 90 – 100 tane çam kozalağı
  • Beyaz sprey boya veya yapay kar spreyi

Malzemelerimizi bu kadar.

Kozalaktan Kapı Süsü 1

Hazırsanız kozalaktan duvar süsü yapımı aşamalarına geçelim.

Çok güzel oldu. Şimdi de bittiğinden nasıl göründüğüne bakalım. İster kapı süsü olarak ister duvar süsü olarak kullanabilirsiniz.

Kozalaktan Duvar Süsü Yapımı 1

Kozalaktan Duvar Süsü Yapımı 2

Kozalaktan Duvar Süsü Yapımı 3

Kozalaktan Kapı Süsü

Kaynak : https://brendid.com/how-to-make-a-pinecone-snowflake-wreath/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler