Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bantlı Makrome Kalemlik Yapımı

Makrome modellerinden güzel bir çalışmayla devam ediyoruz. Sırada bantlı makrome kalemlik yapımı var. Adım adım makrome düğüm teknikleriyle çok kullanışlı kalemlik modellerinin yapılışını öğreneceğiz. Bugüne kadar birçok modern makrome çalışmalarından bahsettik. Sevdiğimiz makrome düğümleriyle kendimize el örgüsü kalemlik modelleri örebiliriz. Kalemlikleri örerken deniz kabuklarını, nazar boncuklarını, tahta boncukları kullanarak süsleyebiliriz. Şimdi kalemliğin yapılışını öğrenmeye geçmeden önce yaptığımız birkaç çalışmadan bahsedelim.

Bu paragrafta ördüğümüz makrome modellerinden bahsedeceğiz. Mesela çantalar ördük. Son paylaştığımız modeller arasında makrome çiçek çanta yapılışı var. 3 renk kullanarak ördüğümüz çok şık çantalardan. Bu güzel tekniği kalemlik yapımında da kullanabiliriz. Son zamanlarda airpods kılıflarında popüler. Güzel bir modelin yapılışına ise 1 saatte makrome airpods kılıfı nasıl örülür projesinden öğrenebiliriz. Makrome cüzdan yapılışı da hoşunuza gidecek projelerden. Yine airpodsları koyabilirsiniz. Gelelim şimdi yeni çalışmamıza. Bantlı makrome kalemlik yapımını öğrenelim.

Bantlı Makrome Kalemlik Nasıl Yapılır?

Kolay makrome düğümleriyle çok güzel kullanışlı kalemlikler öreceğiz. Hemen not alırken kalem aramaya son. Kalem lazım olduğunda kalem aramaya son. Elimizin altında olacak ve hemen kolayca ulaşıp notlarımızı alabileceğiz.

Bantlı makrome kalemlik yapımı tamamlandığında aşağıdaki gibi görünecek.

Bantlı Makrome Kalemlik Yapımı 1

Bantlı Makrome Kalemlik Yapımı

Çok güzel değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. Baştan sona yapılışıyla adım adım bantlı makrome kalemlik yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler