Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Yazlık Örgü Bluz Modelleri

Tığ işi örgü modellerinden yine çok beğenilecek bir model yapılışı daha. Önünde ajurlarla süslenmiş örgü modelini çok seveceksiniz. Her yaşa her bedene göre örmek isteyeceksiniz. Tığla ördüğümüz bluzda pamuklu ipler veya merserize ipler kullanıyoruz. Birazdan 34 bedenden 52 bedene kadar ölçülerini hatta hangi bedene ne kadar ip kullanılacağından da bahsedeceğiz. Şemalı anlatımla hazırladık bluzun yapılışını. Kolay bir model. Tığ veya şişle yaz için öreceğimiz çok örgü modelinden bahsettik. Şimdi birkaç tanesine değinelim. Merserize askılı bluz yapılışı ajurlu örgülerden, tığla yaptığımız modellerden. Bluzun boyunu istediğiniz gibi ayarlayabiliriz. Örgü askılı bluz yapımı yine tığla ördüğümüz deniz kabuğunu andıran örgülerden. Askılı örgü bluz modeli yapılışı için daha çok modelin yapılışına önceki tariflerden ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni modelimiz anlatımlı yazlık örgü bluz modelleri yapılışına geçelim. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Yazlık Askılı Bluz Nasıl Örülür?

Tığla ön kısmında örneği olan yeni model tarifi hazırladık. Harflerle bluzun ölçülerini hazırladık. A harfi 34 – 36 beden için b harfi 38- 40 beden için c harfi 42- 44 beden için d 46-48 beden için e ise 50- 52 beden için verilen ölçüler. Tığ olarak 3 mm tığ kullanıyoruz. Bu ölçülere uyan pamuklu ipler seçebilirsiniz. Bluz için beyaz renkli iplik seçilmiş. İp adetleri ise aşağıda tabloda verilen sayılar kadardır. İplerin tam olarak gramaj ölçüsü yada metre ölçüsünü bilmiyorum. İp adet sayıları farklı tığ ölçüleri, farklı ip gramajlarına göre değişiklik gösterebilir.

Anlatımlı Yazlık Örgü Bluz Modelleri 4

Bluzun orta panel için aşağıdaki şemayı kullanacağız. Şemada x sık iğne, 0 zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. V ise aynı yere 2 defa batarak artırma yapıyoruz.

Anlatımlı Yazlık Örgü Bluz Modelleri 1

Orta panelden sonra önde kullanacağımız şemaya, ölçülere geçelim.

Anlatımlı Yazlık Örgü Bluz Modelleri 3

Arka kısım içinse aşağıdaki gibi bir şema kullanacağız.

Anlatımlı Yazlık Örgü Bluz Modelleri 2

Oldukça kolay olan bluz 2 parçadan oluşuyor. Yanlardan ön ve arkayı birleştirdikten sonra omuz kısımlarından askı örüyoruz. Resimdeki model için askılara 110 zincir çekilip üzerine trabzan yapılmış. Siz beğendiğiniz, sevdiğiniz örneklerle askıları örebilirsiniz.

Evet gelelim şimdi bluzun son halini inceleyeme. Gerçekten çok hoş göz alıcı tatilde severek kullanacağımız bir model ortaya çıktı.

Anlatımlı Yazlık Örgü Bluz Modelleri

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/crochet-modele-debardeur-gratuit-44685

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler