Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Askılı Bluz Yapımı

Tığ işi örgülerden videolu anlatımla yaz için örgü askılı bluz yapımı hazırladık. Kendinize, küçük kızlarınıza, genç kızlarınıza severek öreceksiniz. Aile boyu güzel bir takımla karşılayacağız yazı. Askılı bluz olarak motifli veya farklı örgü modelleri yapılışlarından çok güzel örnekler hazırlamıştık. Şimdi biraz onlara değinelim. Daha sonra yeni modelimizin ayrıntılı yapılışına geçebiliriz. Mavi renkleri seviyorsanız pamuklu veya merserize iplerle, keten iplerle merserize askılı bluz yapılışını örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi yazlık bluz yapılışı rengarenk motiflerle öreceğimiz çok şık bir bluz. Askılı yelek yapılışı modeli, düğmeleri, duruşu ile hemen örülmek istenecek örneklerden. Çeşitli iplerle çeşitli renklerle öreceğimiz modelde sarı renk kullanılan örgü askılı bluz örneğinin detaylı yapılışına geçelim.

Askılı Örgü Bluz Nasıl Yapılır?

Kolay bir bluz örneği. Deniz kabuğu örgü modeli. Biz bu modeli çok fazla örgüde kullandık. Mesela örgü şal modellerinde, mesela kağıt ip çanta modellerinde, yelek modellerinde, hırka modellerinde kullandık. Bugün çok şık askılı bluz örüyoruz. Yaz geldi. Bence kendi ördüğümüz kıyafetleri yaz kış giymeli. Desen desen renk renk kendi ördüğümüz örgüleri severek giyip gururla taşıyabiliriz.

Örgü askılı bluz yapımı için S, M, L, XL beden için hangi ölçüleri kullanacağız onu öğrenelim.

Örgü Askılı Bluz Yapımı 2

Örgü Askılı Bluz Yapımı 1

Örgü Askılı Bluz Yapımı

Örgü Askılı Bluz Yapımı 3

Her bedene uyarlayarak öreceğimiz bluz. Küçük kızlar için de örebiliriz. Bluzda 3 mm tığ kullanıyoruz. Tığ ölçüsüne uygun ipler seçebilirsiniz. Modeldeki iplik 1,5 mm kalınlığında. Merserize iplik.

Örgü Askılı Bluz Yapımı 4

Çok güzel görünüyor değilmi. Eğer örmek isterseniz hemen sizlere videosunu verelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-blusa-crochet-facil/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler