Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı

Hanım dilendi bey beğendi motifinden neler yapılır daha önce birçok kez paylaştık. Etekler ördük. Battaniyeler, şallar ördük. Hırkalar ördük. Bugünde hanım dilendi bey beğendi yazlık bluz yapılışından bahsedeceğiz. Modelin ayrıntılı yapılışı yok maalesef. Ama fotoğraflarda nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Ölçülerde mevcut. Kendi bedeninize göre motifleri büyüterek sayısını çoğaltarak örebilirsiniz. Küçük ve büyük motiflerden oluşuyor. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı ilk paylaştığımızda çok sevildi. Altı tığ üzeri şiş örgü modelinden. Hatta anlatımı TV programlarında bile paylaşıldı. İnstagramda birçok yerde paylaşıldı tarifi. Tığ işi hırka modellerinin yapılışını bu güzel modeli Türkiye’de ilk kez biz yayınlamıştık ve çok popüler olup birçok yerde paylaşıldı ve birçok kişi tarafından örüldü. Şimdi de tığ işi örgü sevenler yazlık örgüleri, kendi ördüklerini giymekten keyif alanlar için harika bir model daha. Fotoğraflarını paylaştığımız, sizlere örgülerinizde fikir verecek hanım dilendi bey beğendi yazlık bluz yapılışına geçiyoruz.

Yazlık Örgü Askılı Bluz Nasıl Yapılır?

Hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır daha önce birçok projede paylaştık. Şimdi yine şema ile anlatımını vermek istiyorum. Trabzan ve zincirden oluşuyor. Şimdi şemayı görelim.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 9

Sihirli halka veya 6 zincir çekip halka yaparak motife başlıyoruz. Üst omuz kısımları için kare küçük motifler kullanıyoruz. Gövde kısmı için ise aynı motifi büyüterek kullanıyoruz. Yanlar için de orta boyda motif hazırlayıp 2 tane birbirine alt üst olacak şekilde dikiyoruz. Motifleri birbirine dikerek birleştiriyoruz.

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 4

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 2

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 1

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 3

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 6

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 7

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 8

Hanım Dilendi Bey Beğendi Yazlık Bluz Yapılışı 5

Kaynak : https://www.etsy.com/listing/600957754/crochet-summer-lace-top-ethic-style?ref=related-4

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler