Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penguenli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Şiş örgü modellerinden sevimli bir bebek battaniyesi daha. Penguenli bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Şemalı olarak. Sevimli penguenlerden oluşan çok güzel örgü bebek battaniyesi tarifi. Bebek battaniyesi örerken sevimli hayvanları figür olarak kullanabilirsiniz. Sevimli hayvanları battaniye örerken çok kullanıyoruz. En sevilen modellerden biri kuzulu bebek battaniyesi örneği. Bebek battaniyesi için düz bir model örüp üzerini örgü aplike modelleri ile sevimli hayvanlarla doldurabilirsiniz. El örgü bebek battaniyeleri modellerinde köşeden köşeye battaniye örmüştük. Lama desenli çok hoş bir battaniyeydi. Daha fazla model için her zaman dediğimiz gibi önceki yazıları inceleyebilirsiniz. Çok güzel modeller daha önce hiçbir yerde görülmemiş örnekler var. Çoğu anlatımlı modeller. Kimi şemalı, kimi ayrıntılı anlatımlı, kimi videolu modellerden. Penguenli bebek battaniyesi yapılışı ise şemalı modellerden. Hemen yapılışına geçiyoruz.

Penguenli Battaniye Nasıl Örülür?

Çok güzel bir model anlatımı daha. Şemada her bir kutucuk 1 ilmek anlamına geliyor. Siyah, beyaz, turuncu ip kullanacağız. Alt zemin için ise istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Krem, beyaz, mavi gibi seminler kullanabilirsiniz. Gri zeminler kullanabilirsiniz. Modeldeki battaniye 102 ilmek ile başlanmış. Ve 150 tur boyunca örülmüş. Önden düz arkadan ters olarak örülmüş. Sizlere yine videolu olarak şiş örgü tekniklerinin videosunu vereceğiz. Sizde videoyu izleyip ilmekleri atabilir daha sonra şemayı uygulayarak battaniyeyi örmeye başlayabilirsiniz.

Öncelikle penguenli bebek battaniyesi yapılışın şemasını inceleyelim.

Penguenli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Kuzulu battaniye gibi çok sevilecek bir örnek. Sadece penguen şemasını alıp farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Bebek şapkalarında, bebek yeleklerinde, bebek örgü kazak modellerinde, bebek hırkalarında kullanabilirsiniz. Eminim çok güzel olacaktır. Süveterler örebilirsiniz. Aynı şemayı dümdüz siyah örerek arka kısmını yapmış olursunuz. Şimdi güzel bir kazak örneği görelim. Aynı şemayı tığ işi örgü de de kullanabilirsiniz. Her bir kutucuğu 1 trabzan yaparak tığ işi bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz.

Penguenli Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Penguenli Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Şimdi videolarımızı izleyelim.

Sıra geldi bebek battaniyesinin son halini incelemeye.

Penguenli Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-plaid-motifs-pingouins-2075022

https://www.pingouin.fr/p/modele-enfant-pull-jacquard-pingouin-mod-050729-2264.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler