Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu İki Renkli Yıldız Çiçeği Örgü Modeli Yapılışı

Sizlere daha önce tek renk ile yapılan şiş örgü yıldız modeli yapılışından bahsetmiştik. Hatta tığ işi yıldız yapılışından da . Şimdi yıldız örgü modelinin iki renkli olanından bahsetmek istiyorum. Çok şık bir model. Örgü modellerinize çok yakışacak.

İki Renkli Yıldız Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Şişe ilmekleri atarak başlayalım. 6 nın katları + 1 ilmek olacak şekilde. Eğer direk modele başlamak istiyorsak aynı renk ile bir sıra düz örgü örelim. Arka sıraya geçtiğimizde aynı rengin ilk ilmeğini boş olarak diğer şişe alalım. Şimdi şişe düz örer gibi ilmeğe geçirelim. Diğer renk ile ilmek alıp bir kez ip dolayalım ve örelim. Bu işlemi 4 kez daha tekrar edelim. 1 ilmeği boş alalım ve aynı şekilde 5 yaprak daha yapalım. Tur sonuna kadar.

Arka sıraya geçtiğimizde ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Şimdi az önce dolayarak aldığımız ilmekleri videodaki gibi diğer şişe açarak alalım. Sonra hepsini tekrar sol şişe alıp birlikte ters örer gibi örelim. Fakat şişten çıkartmayalım. Sonra iki kez şişe ilmek dolayıp tekrar içinden ters örer gibi örüp ilmekleri çıkartalım. Şişte olan farklı renkteki ilk ilmeği tekrar boş olarak diğer şişe alalım. Ve sıra sonuna kadar bu şekilde yaprakları yapmaya devam edelim.

Diğer sıraya geldiğimizde ilk rengimizle ilk ilmeği düz olarak örelim. Şimdi farklı renkte olan 5 ilmeği de düz olarak örelim. Yapraklar arasındaki ilmeğe gelince örgünün arkasında olan ipi şişe alıp birlikte örelim. Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde örmeye devam edelim. Sonraki turun tüm ilmekerini düz olarak örelim.

Model bu şekilde tur tekrarları yaparak devam ediyor. Kolay bir model. Örecek arkadaşların şimdiden ellerine sağlık.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler