Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Afgan Motif Örgü Modeli

Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 6

Yeni paylaşacağımız örgü modeli, 4 farklı renkte ip ve ona uygun tığımızı hazırladıktan sonra tığ işi örgü motifimize yavaş yavaş başlayabiliriz. Daha önce de sizlerle farklı örgü motifler paylaştık. Örgü modelleri başlığımıza bakıp görebilirsiniz. Sizlerde bizlerle yaptığınız örgü tığ işi battaniye örneklerinizi yada yaptığınız herhangi bir işi bizlerle paylaşın yayınlayalım.

Tığ İşi Örgü Afgan Motif Modeli Nasıl Yapılır ?

  • 4 zincir çekip halka oluşturalım.

Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 4

  • 3 zincir ile yukarı çıkıp 2 yanına 2 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip 3 tane trabzan yapalım. 4 tane yuvamız olacak.

Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 5

  • İpin rengini değiştirelim. Zincir çektiğimiz kısım üzerinden ipi sabitleyelim. 2 sık iğne yapalım. Trabzanların ortasına gelip  3 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 3 trabzan daha yapalım. Tekrar halkanın içine 1 sık iğne yapalım. Aynı işlemi sıra sonuna kadar devam edelim.

Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 3

  • Örgü ipliğimizin rengini değiştirelim. 2 zincir çektiğimiz kısımdan ipimizi sabitleyelim. 2 sık iğne yapıp 1 zincirle sık iğne yaptığımız yerin tepesine batalım. 4 tane trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 4 trabzan daha yapalım. İşlemi sıra sonuna kadar tekrarlayalım.

Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 1

  • İpliğin rengini değiştirelim. Etrafına 1 sıra sık iğne dolanalım. Köşelere geldiğimiz zaman 1 zincir çekip aynı yere bir sık iğne daha yapalım. İpimizi koparmadan etrafına bir sıra da trabzan dolanalım. Köşelerde 2 zincir çekip aynı yere bir trabzan daha yapalım.

Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 2 Tığ İşi Afgan Motif Yapılışı 6

 

Tığ işi afgan motif artık hazır. İsterseniz balkon köşelerinizi süsleyecek ,  koltuklarınızı şenlendirecek  bir örgü kırlent  ya da bebekleriniz uyurken üşümesin diye üzerine örteceğiniz güzel bir tığ işi örgü bebek battaniyesi.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler