Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı

Merhaba arkadaşlar. Sizlere daha önceki yazılarımızda popcorn bebek battaniyesi modellerinden farklı çeşitler gösterdik. Bugün onlara kare popcorn bebek battaniyesi yapımını gösteceğiz. Popcorn papatya şal yapılışını da sizlerle paylaşmıştık. Aynı modelden yazlık bebek battaniyesi örebilirsiniz. Popcorn tığ motif bebek battaniyesi de sizler tarafından çok beğenilmişti. Bu kolay bebek battaniye modeli de  çok beğeneceksiniz.

Kare Popcorn Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Tığ ve ip tercihini kendi isteğinize göre belirleyebilirsiniz.

1.tur : 8 zincir çekerek başlayalım. Halka oluşturalım. Daha sonra 3 zincir çekelim. Yanına 2 trabzan yapacağız fakat son ilmekler birlikte çekilecek. 2 zincir çekip aynı şekilde 3 trabzan daha yapalım. Yine son ilmekleri birlikte çekelim. 8 yaprak olacak şekilde sıra sonuna kadar örelim.

2.tur : İlk yuvanın içine 3 trabzan yapıp son ilmekleri hep birlikte çekelim. 2 zincir çekelim aynı yere 3 trabzan daha yapıp son ilmekleri birlikte çekelim. 2 zincir çekip diğer yuvanın içine 3 trabzan yapalım. Bu iki işlemi sıra sonuna kadar tekrar ederek örelim.

3.tur : Bir önceki turda yaptığımız 3 ilmekleri birlikte ördüğümüz yuvanın içine aynı şekilde 3 tarbazan son ilmekler birlikte aynı yere 2 zincir 3 trabzan son ilmekler birlikte olacak şekilde örelim. 2 zincir çekip hemen yanındaki yere 2 trabzan yapalım. Zincir çekmeden devam ederek bir önceki turdaki trabzanlar üzerine yine 3 trabzan yapalım. Yine devam ederek yuvanın içine 2 trabzan yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

4.tur : Bir önceki turun aynısını örüyoruz. Bir önceki turda 7 trabzan yapmıştık. Kenar kısımlarından 2şer artırarak 11 trabzan yapıyoruz.

5.tur : Bu turda popcorna başlıyoruz. Bir önceki turda 11 trabzan yaptığımız yerler dışında diğer yerleri aynı örüyoruz. 11 trabzan sırasına geldiğimizde 6 trabzan yapalım. Aynı yere 5 trabzan yapalım. Daha sonra tığı çıkartıp ilk trabzanın içinden geçirelim. Daha sonra sondaki ilmeği alıp örelim. Ve örmeye devam edelim. Yine trabzanlı kısma geldiğimizde 6 trabzan yapıp tekrar popcorn yapalım.

6.tur : Bir önceki turda yaptığımız gibi popcorn yapmaya devam ediyoruz. İlk popcornun kenar kısımlarından artırarak aynı şekilde örmeye devam ediyoruz. Popcorn aralarına 3 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde artırımlar yaparak bir sırada 6 popcorn olacak şekilde örüyoruz.

Aşağıdaki resim size yaparken daha kolay ilerlemenizi sağlayacaktır.

Kare Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılış 3

Kenar kısmına da aşağıdaki gibi popcorn örerek bebek battaniyesi kenar oyası yapalım.

Kare Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılış 2

Kare Popcorn Bebek Battaniyesi Yapılış

Ve battaniye bitti. Kare şekilde örüp karşılıklı olarak sık iğne ile birleştirebilirsiniz. İstediğiniz boyda örebilirsiniz.

Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı 4

Aynı battaniyenin farklı renkte örülmüş hali.

Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı

Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı 1

Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı 2

Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı 3

http://byhaafner.blogspot.com.tr/2013/08/pattern-popcorn-blanket.html

http://marrose-ccc.com/2015/06/04/baby-blanket-justine/

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Popcorn Kolay Örgü Bebek Battaniyesi Anlatımı”
 1. sinem dedi ki:

  çok ıyı olmus bunu yapıp bırısıne hedıyı edebilirim

 2. hülya dedi ki:

  merhaba çok güzel bir model .uygun şiş numarası ve kullanılan ip hakkında bilgi verebilir misiniz

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Hülya Hanım. Pamuklu iplik ve 2.5 – 3 mm tığ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler