Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Fular Modelleri

Örgü atkı modelleri, örgü fular modelleri olarak kullanabilirsiniz. Boyunu kısaltarak örgü runner modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Badem badem duran çok güzel bir örnek. Her zaman olduğu gibi beğendiğiniz iplerle örebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kullanacağınız iplere göre atkının boyutları değişecektir. Örgü fular modelleri çok güzel ve zarif. Örgü fular modelleri örneklerinden farklı tarifler de var. Biraz onlardan bahsetmek istiyorum. Üçgen olarak örülen çok hoş bir örnek var. V modeli şal nasıl yapılır videolu olarak sizlere bahsetmiştik. Kolay fular yapımı ise fileyi andıran v olarak ilerleyen hoş bir örnek. Örgü fular modelleri anlatımlı örnekler için merserize ipler kullanabilirsiniz. Angora ipler kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız model için pamuklu merserize bir ip kullanılmıştır.

El Yapımı Fular Modelleri

Örgü fular modelleri için kenar kısmında birçok isimle anılan bildiğimiz bir örneği kullanıyoruz. Dantel örneklerinden runner olarak da güzel duracak bir model diye düşünüyorum. Fuların boyunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Bademleri uzatabilir veya kısaltabilirsiniz. Modelimizin önce başlangıç şemasını görelim.

Örgü Fular Modelleri 2

Başlangıç olarak böyle başlıyoruz. Ve aşağıda verdiğimiz şema gibi örmeye devam ediyoruz.

Örgü Fular Modelleri 1

İstediğimiz boyutlara ulaşınca bitirme kısmına geçiyoruz. Bitirmek içinde aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Örgü Fular Modelleri 3

Tığ terimleri hep aynı anlamlara geliyor. Uzun çizgiler trabzan, x ler sık iğne, daireler zincir anlamına geliyor. Modelin yapılışı ile ilgili herhangi bir soru aklınıza takılırsa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Örgü Fular Modelleri

Kaynak : https://tejidosalcrochet.cl/crochet/crochet-bufanda-fina/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler