Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ponponlu Bebek Şapkası Yapımı

Bebeklere dilerseniz de büyükleri dahi uyarlayıp örebileceğiniz ponponlu şapka, kullandığınızda harika duracak. Genç kızlarında çok bayılacağı bu şapkayı, dilerseniz erkek çocukları için de örebilirsiniz. Partilerde kullanılan şapkaları andıran bu şapka ile bebekleriniz daha tatlı, çocuklarınız daha sevimli olacaklar. Onları hem soğuktan koruyup üşümelerini engelleyeceksiniz hem de sevimliliklerine sevimlilik katacaksınız. Siz de onlara bir şey örüyor olmaktan mutluluk duyacak sevdiklerinizi sevindirmiş de olacaksınız aynı zamanda.

Ponponlu Örgü Şapka Yapımı

Üstelik yapımı çok kolay bu şapkayı, iddia ediyoruz bebekler için örecekseniz dakikalar içinde bitirmeniz mümkün. Adım adım tarifini sizin ile paylaşmaktan mutluluk duyduğumuz bu şapkayı ördükten sonra kullanırken de siz mutluluk duyacaksınız. Haydi, birlikte her aşamasından neler yapılmış, bu yapımı kolay ve bir o kadar da şık tarz şapkayı görelim. Dilerseniz daha önce paylaştığımız anlatımlı bebek şapkası yazımızı da inceleyebilirsiniz. Başlıyoruz!

Bu güzel şapkayı örebilmeniz için; 3,5 numara bir şiş ve istediğiniz herhangi bir renkte olan yün ipe ihtiyacınız var.  Bu yün ip ile yeni doğan bir 0-3 aylık bebek için 75 ilmek atmak ile işe başlıyorsunuz. Dümdüz örgü kullanarak arkalı önlü haroşa örgü ile 35 cm eninde ve 15 cm boyunda bir parça elde ettikten sonra örgümüzü bitirebilmek için örgümüzü şişimiz yardımı ile kapatıp bitiriyoruz. Daha sonra bitirmiş olduğumuz bu yün parçayı ikiye katlıyoruz. Katladığımız yerden aynı renk yün iplik ile düzgün dikişimizi tamamlıyoruz.

Pon Ponlu Bebek Şapkası Yapımı 1

Pon Ponlu Bebek Şapkası Yapımı 2

Ardından şapkamıza şeklini veren o tatlı ifade için ise yapmamız gereken püf nokta şu; aşağıda şekilde görülüğü gibi şapkanın ayarladığımız üst tarafından üç eşit kat birbirine doğru birleştirerek, bu üç parçayı kendi içinde, en orta kısmından başlayarak, dış kenarlardaki diğer parçalara doğru dikmeye başlıyoruz. Yine aynı renk iplik kullanmaya özen gösteriyoruz. Bu şapkamızın esas şeklini bize vermiş olacak.

Pon Ponlu Bebek Şapkası Yapımı 3

Pon Ponlu Bebek Şapkası Yapımı 4

Pon Ponlu Bebek Şapkası Yapımı 5

Aynı renk yün bebe ipimiz ile güzelce diktiğimiz şapkamızın üst kısmındaki kenarlara denk gelen kısımlarda kendimizin de yapabileceğimiz ya da hazır aldığımız ponponlarını, istediğiniz renk ve boyutta ponpon, kullanabilirsiniz. Tercih sizin.  Ve diktikten sonra şapkamız hazır hale geliyor.

Pon Ponlu Bebek Şapkası Yapımı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler