Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kazak Örnekleri Modelleri

Degrade örgü modellerinden sizlere popcorn örgü modellerinden kazak örnekleri modelleri yapılışı hazırladık. Bu modeli çocuklarınıza, kendinize örebilirsiniz. Kollara uyguladık fıstıkları, porcornları. Dilerseniz siz beden kısmına da uygulayabilirsiniz. Kollarda uyguladığımız fıstık modelini daha önce videolu olarak sizlerle farklı bir örgü yapılışında kullanmıştık. Tarifini hazırladık. Çocuk kazak modellerinde çok güzel anlatımlı örneklerimiz var. Ajurlu örgü modellerinden kazaklar, kardan adamlı kazaklar, renkli çocuk örgüleri gibi bebek örgü modellerinden muhteşem modelleri hazırladık. Şimdi o modellerimiz arasına süper bir örnek ekliyoruz. Hadi yapılışına geçelim.

Porcorn Degrade Hırka Nasıl Örülür?

Kazak örnekleri modelleri, hırka modelleri olarak örebileceğiniz süper bir model hazırladık. Tığ işi örgülerden ördük hırkamızı. Her yaş için yapılabilir. Hırkanın yapılışında 2 renk ip kullandık. Himalaya senfoni. Ve 3. 5 mm tığ. Her beden için örebilirsiniz. Örmek istediğiniz kişinin bel ölçüsünü alarak çıkan cm ölçüsüne uygun şekilde tığ işi lastik örgümüzü örüyoruz. Daha sonra lastiğin üzerine sık iğne yapıyoruz. Ölçü 35 cm geldi ise 35 cm uygun şekilde lastik örüyoruz. Ve üzerine tekli trabzan ( çakma sık iğne ) yapıyoruz. Daha geniş bir hırka isterseniz lastiği ona göre ayarlayabilirsiniz.

Hırka bütün olarak örülüyor. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi kol ayrımları yapılıyor.

Kazak Örnekleri Modelleri 4

Kollarda fıstık uygulaması yapıyoruz. Bileğinizi ölçüp ona göre başlayabilir ve belli bir oranda artırma yaparak kolu örebilirsiniz.

Kazak Örnekleri Modelleri 2

Kazak Örnekleri Modelleri 1

Hırkamızın tüm parçalarını örüp diktikten sonra yaka kısmı lastiğini örüyoruz. Ve hırka üzerine dikiyoruz. Ve çıkan sonuç mükemmel. Modeldeki hırka 8 – 9 yaş için uygun. Sizde yukarıda anlattığımız gibi her yaş için örebilirsiniz.

Kazak Örnekleri Modelleri

Kazak Örnekleri Modelleri 3

Fıstıkları, popcornları istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Hadi şimdi tığ işi popcorn nasıl yapılıyor videolu izleyelim.

Kaynak : https://www.instagram.com/ilknuryarr_renklerinkalbi/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler