Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Tığ İşi

Renkli, kadife iplerle hazırlanmış kolay bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Bebek battaniyesi yapımı çok severek kolayca öreceğiniz modellerden olacak. Evde kalan iplerle de örebilirsiniz. Kadife iplerle örmek şart değil normal yün iplerle, bebe yünleri ile örebilirsiniz. Bebek battaniyesi renk renk çizgili bittiğinde çok güzel duruyor. Keyifle ve kolaylıkla öreceğiniz modellerden. Bebek battaniyesi tığ işi örgüye yeni başlayanlar içinde çok güzel bir örnek. Akrilik bir iple de örebilirsiniz. Bebek battaniyesi için kullanılan iplerin kalınlık ve inceliğine göre tığ seçerek örebilirsiniz. Çok güzel tığ işi, şiş örgü bebek battaniye modellerimiz var. Şimdi onlardan bazı modellere değinelim. Daha sonra yeni modelimizin ayrıntılı yapılışına geçeriz. Amigurumi geyik battaniye nasıl örülür son paylaştığımız modellerden. Amigurumi oyuncaklar ile süslenen bir model. Beğendiğiniz, sevdiğiniz amigurumi oyuncaklarla örgü bebek battaniyesi modellerini örebilirsiniz. Kadife ipten şişle bebek battaniyesi yapılışı kolay ve güzel bir örnek. Sevdiğiniz renklerle örebileceğiniz bir model. Renkli iplerle örebileceğiniz bebek battaniyesi tığ işi tarifine geçelim.

Bebek Battaniyesi Anlatımlı

90 x 100 cm ebatlarında örülmüş bir battaniye. Bebek battaniyesi modellerini istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Renkli örmek istersek parça iplerle örebilirsiniz. Yada yeniden ip alıp örebilirsiniz. Her renkten 1 tane alabilirsiniz. Model 10 renk ip ile örülüyor. Hemen bebek battaniyesi tığ işi örneğin şemasını görelim. Kadife ipler, ana kuzusu peluş iplerle battaniyeyi örebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Tığ İşi

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 4

Şemada istediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra  zincir üzerine 3 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip V trabzanlar yaparak ilerliyoruz. 2. tura geldiğimizde 1 zincir üzerine V trabzan yapıyoruz. Model aralara gelecek şekilde V trabzanlarla yapılıyor. İsterseniz aynı yere 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örerek yeni bir model de yapabilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Yapımı 1

Battaniye bittiğinde çok güzel görünüyor. Hadi son haline bakalım.

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 2

Bebek Battaniyesi Yapımı

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 1

Bebek Battaniyesi Yapımı 3

Bebek Battaniyesi Yapımı 2

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 3

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 5

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 6

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 7

Bebek Battaniyesi Tığ İşi 8

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/4655

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler