Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Panço Kazak Yapılışı

Tığ işi motifli örnekten çok güzle panço kazak yapılışı hazırladık. Motifi yelek modellerinde, şal modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok zarif bir örnek. Kol için ise düz örgü, 2 düz 2 ters gibi çeşitler kullanabilirsiniz. Kış için çok güzel bir kazak olacak. Soğuk kış günleri için şimdiden örmeye başlayabilirsiniz. Angora ipler kullanarak çeyizlik şal modellerinde, çeyizlik yelek modellerinde de motifler çok şık durur. Motiflerin orta kısmına inci de dikebilirsiniz. Sizlere birçok örgü bayan panço yapılışı hazırladık. Tığ işi örgüler var, şiş örgüler var, motifli örgüler var. Kolay panço örgü modeli ve yapılışı sık iğneden oluşuyor. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Daha fazla bayan örgü panço modelleri ve yapılışı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Örgü Panço Nasıl Yapılır?

Anlatımını sizlere şemalı olarak hazırladık. Kendi bedeninize göre ayarlayıp kolaylıkla örebilirsiniz. Bizlere ilmek sayısı, kaç motif kullanmalıyım, kolu nasıl örmeliyim gibi çok sorular geliyor. Bu sorulara yanıt veremiyoruz. Neden derseniz herkesin kullandığı ip farklı, kol ölçüleri farklı. Kimi sıkı örüyor kimi gevşek. Onun için örgüleri bedenlerinize göre ayarlamak size düşüyor. Örneklerin anlatımları bizden kendinize göre uyarlamak sizden. Panço Kazak Yapılışı 1

Panço Kazak Yapılışı 2

Motifimizin ve kolların şeması yukarıdaki gibidir. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz. Modelde yünlü ve akrilik iplik karışımı kullanılmış. Tığ olarak 4,5 mm şiş olarak ise 5.5 mm kullanılmış. Kol kısımları için i düz 2 ters kullanılmış. Şimdi panço kazak yapılışının nasıl durduğunu görelim.

Panço Kazak Yapılışı

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/poncho-s-rukavami-i-snud-5832/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Panço Kazak Yapılışı”
  1. Şebnem Mengücekoğlu dedi ki:

    epey bir uğraştıracak gibi güzel model değer. fakat kaynak kısmında ki bilgi pek verimli değil zaten model açıklması almanca sanırım ,motifin açıklamasını yaapbilirmisiniz teşkkürler kolay gelsin

    1. Melek dedi ki:

      Merhaba Şebnem Hanım. Motifin şeması yazının içinde mevcut. Şemada uzun çizgiler trabzan, noktalar zincir anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler