Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kafes Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı

Basit bir örgüyü daha güzel bir hale getirmek sizin elinizde. Nasıl mı? Şimdiki yazımız tam da buna örnek. Hayal gücünüzü kullanarak çok güzel yazlık bluz örnekleri ortaya çıkartabilirsiniz. Kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Bildiğiniz örgü modellerini birleştirerek farklı tasarım örgü modelleri yapabilirsiniz.

Anlatacağımız örgü modelini yazında kışında giyebilirsiniz. Bir aksesuar ile örgüyü zenginleştirebilirsiniz. Deri bir kemer kullanabilirsiniz. Sizlere daha önce anlattığımız yazlık bluz modellerinden 2016 tığ işi yazlık bluz yapılışı ile rahatlıkla örebilirsiniz. Bahara hazırlık, yaza hazırlık olarak hemen başlayın. Yine çok kolay iki karenin birleşimi ile oluşan yazlık örgü bayan bluz yapımını da denemelisiniz.

Kafes Örgü Modeli Yazlık Bluz Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik
  • Tığ

İstediğiniz ipliği kullanabilirsiniz. Kullanacağınız ipe uygun tığ tercih edebilirsiniz. Koton iplikler, keten iplikler, ipek iplikler, merserize iplikler tercih edebilirsiniz. Örgü bilmeyen arkadaşlar , yeni başlayanlar da çok kolay bir şekilde örebilirler. Örgü bluz modeli çok kolay. Tek bilmezin gereken zincir çekmek ve trabzan ( dolgu ) yapmak bu kadar. Hadi başlıyoruz.

Bedeninize göre zincir çekerek başlıyorsunuz.

Tığ İşi Kafes Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı

Daha sonra 4. zincir üzerine bir trabzan yapıyorsunuz. 3 zincir çekip 3. zincir üzerine tekrar batarak trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Tığ İşi Kafes Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 1

6 zincir çekip dönelim ve tekrar bir önceki turda yaptığımız trabzanlar tepesine batarak tur sonuna kadar trabzan yapalım.

Tığ İşi Kafes Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 2

Tığ işi yazlık bluzun yapılışı bu kadar arkadaşlar. Zincir sayılarını örgünüzün sıkılığına göre ayarlayabilirsiniz. İpin incelik ve kalınlığına göre ayarlayabilirsiniz. Kol ölçülerini ve gövde uzunluğunu beden ölçülerinize göre ayarlayarak birleştirme işlemi yapabilirsiniz. Modelde oynama yaparak videolu düşük omuz örgü bluz yapılışı yapabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Tığ İşi Kafes Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı 3

Kaynak : http://categorybeautiful.blogspot.com.tr/2012/05/summer-sweater-crochet-diy.html

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Tığ İşi Kafes Örgü Yazlık Bluz Modeli Yapılışı”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    La polera está genial gracias por enviarme patron🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️🙋‍♀️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler